vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. července do 19. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Zarco potvrdil angažmá u Avintie

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: LCR
Zarco potvrdil angažmá u Avintie
06.12.2019
 

Po týdnech spekulací francouzský závodník Johann Zarco konečně oficiálně potvrdil, že v sezoně 2020 pojede u týmu Avintia Racing.


To, že českého závodníka Karla Abrahama v barvách týmu Avintia Racing nahradí francouzský závodník Johann Zarco, bylo v posledních týdnech často diskutováno, ale teprve nyní vydal Zarco oficiální potvrzení. 

Doposud bylo toto angažmá pouze předmětem spekulací, ale až nyní je jasné, že po boku Tita Rabata v barvách tohoto španělského týmu pojede v příštím roce právě Zarco, který letos podal výpověď u KTM.

„Ano, mohu potvrdit, že v příští sezoně pojedu u Avintie. Samotný Gigi Dall’Igna mi garantoval kvalitní materiál. Jednání se protahovala především kvůli tomu, že jsme neměli jasný příslib kvalitní techniky, to jsme dostali až nyní. Pro mne se nejedná o smlouvu s týmem Avintia, ale přímo s Ducati. Můj cíl tedy pro sezonu 2020 zní jasně – chci bojovat o umístění v Top 10 nebo Top 7. Takovými výsledky bych si chtěl vysloužit místo v továrním týmu pro následující rok,“ řekl Johann Zarco.