Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ježek připraven na svou první 24hodinovku

Tisková zpráva Ondry Ježka
Ježek připraven na svou první 24hodinovku
14.09.2018
 

Ondřej Ježek je spolu s týmovými kolegy Karlem Hanikou a Davidem Perretem připraven vrhnout se do úvodního závodu nové sezóny mistrovství světa vytrvalostních závodů EWC.

 
Jezdci českého týmu Mercury Racing, jedoucího na stroji značky BMW, odstartují do závodu tuto sobotu v 15 hodin. Na francouzském okruhu Paula Ricarda se vydají na náročnou jízdu trvající 24 hodin, během níž si budou předávat společný motocykl. O výsledcích závodu rozhodne připravenost jezdců, stejně jako týmová strategie zvolená pro bleskové zastávky v boxech, tankování nebo výměnu pneumatik.
 
Ondřej Ježek se představil v barvách týmu Mercury Racing, kterému se v předchozí sezóně podařilo vybojovat výborné celkové 5. místo v MS a zároveň se stát nejúspěšnějším nezávislým týmem šampionátu, už v posledním závodu uplynulé sezóny 2017/2018, při osmihodinovce v Suzuce. „V Japonsku jsem poprvé absolvoval vytrvalostní závod. Teď mám před sebou svou první 24hodinovku. Moc se těším, i když je mi jasné, že to bude dost náročné. Teoreticky bychom měli každý ujet 9 stintů po 50 až 55 minutách. Pro dobrý výsledek je třeba v každé části jet na maximum. Předpokládám, že nejpernější chvilky přijdou nad ránem,“ říká Ondřej Ježek.
 
Hned po závodu v Suzuce Ondřej začal na vytrvalostní závody intenzivně trénovat. „Připravoval jsem se na motorce, na kole, na jetsurfu, jednou jsme se v rámci společného tréninku projeli s Karlem Hanikou. Myslím, že jsem připraven dobře, teď už se budu snažit před závodem jen pořádně vyspat,“ popisuje předstartovní přípravu Ježek. Jezdci už jsou v místě konání závodu a mají za sebou testovací den, čtvrtek a v pátek jsou věnovány kvalifikacím. Tým Mercury Racing, vedený Viktorem Nossem, musel krátce po první testovací jízdě opustit 4. jezdec, Angel Rodriguez, účast mu znemožnilo nedoléčené zranění nohy.
 
Týmy v rámci sezóny vytrvalostního šampionátu čekají dvě 24hodinovky, kromě Bol d‘Or ještě závod v Le Mans, a tři 8hodinovky, Slovakiaring, Oschersleben a Suzuka. 
 
Závod 24 h Bol d´Or bude v přímém přenosu v sobotu a v neděli vysílat stanice Eurosport 2 v časech: 15 – 19 h., 21 – 01 h., 7 - 15 h, takže se motorističtí fanoušci můžou těšit na pořádnou porci víkendové zábavy.