vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Karel Hanika v Sepangu za tovární Yamahu

Text a foto: facebook.com/Karel-Hanika
Karel Hanika v Sepangu za tovární Yamahu
13.12.2019
 

Poté, co se rakouskému Yamaha Austria Endurance Teamu zranil Němec Marvin Fritz, nasadí tovární tým do sobotního závodu svého záložního jezdce, brněnského závodníka Karla Haniku.


Ahoj všichni.

Dneska byl hodně perný den v Sepangu. Nejenom teplo, ale především všechno co se dělo v paddocku. Ráno jsem si odjel svou kvalifikaci na P7, a byl jsem s výkonem spokojený. V Q2 jsem už sice nezrychlil, ale kdybych stihl poslední kolo tak by to možná dalo.

Každopádně mezitím se ve své kvalifikaci bohužel zranil Marvin Fritz, a tak jsme začali jednat ohledně mého nástupu do týmu YART. V tomhle ohledu musím nesmírně poděkovat především Martin Maco Kuzma a celému týmu Yamaha MACO Racing Team a Viktor Noss. Měl jsem zde pomoci týmu k výsledku v Top10 protože všichni kluci odvádějí skvělou práci. Samozřejmě mě tohle moc mrzí, ale vážím si toho, že jim na mě záleží. Protože odmítnout místo v tovární Yamaze, by asi byla hloupost.

Takže v sobotu budu hájit barvy Yamahy, ale tentokrát čísla #7. Jinak budu moc držet palce klukům vedle v boxu #14.

Dneska jsem měl možnost objet 5kol na #7 a ve třetím kole už jsem jel rychleji než v kvalifikaci. Každopádně je ještě hodně práce pro celý tým aby jsme mohli bojovat o přední příčky, protože pár věcí ještě nefunguje jak by mělo.

Díky celé rodině, kamarádům, přítelkyni a všem fanouškům za obrovskou podporu. Táta by měl už teď určitě radost ❤ #28