registrovat zapomenuté heslo

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. září do 24. září.

Alpe Adria 2017 – Grobnik (sobota)

09.09.2017

Poslední závodní víkend šampionátu Alpe Adria probíhá na okruhu Grobnik u chorvatské Rijeky. Dnes byly na programu první závody.

Alpe Adria 2017 – Grobnik (CRO)

Superstock 300 – 1. závod
Český jezdec Vojtěch Schwarz vyhrál sobotní závod kategorie Superstock 300. Společnost na stupních vítězů mu dělali Rakušan Lennart Ulbel, který byl druhý a Slovinec Gašper Hudovernik, který byl třetí.

125cc Sportproduction
Pouze chorvatští jezdci, doplnění o jednoho Srba, se představili v kategorii Sportproduction, která jela společný závod s třístovkami. Vítězem prvního závodu posledního víkendu roku 2017 se stal domácí Denis Petric.

1. Denis Petric (CRO, Aprilia) 10 kol / 18:54,862
2. Mirko Zidaric (CRO, Aprilia) +1,996
3. Mislav Perkušić (CRO, Aprilia) +2,015
4. Djordje Rakić (SRB, Aprilia) +24,197
5. Marin Ian Dilenardo (CRO, Aprilia) +34,660

Superstock 600 – 1. závod
Dokonalou znalost okruhu využil ve vítězství domácí Martin Vugrinec, který byl nejrychlejší i absolutně (závod se jel společně se závodem kategorie supersport).

1. Martin Vugrinec (CRO, Kawasaki) 14 kol / 21:48,313
2. Philip Steinmayr (AUT, Yamaha) +11,623
3. Vedran Močibob (CRO, Kawasaki) +14,355
4. Ivan Višak (CRO, Yamaha) +27,918
5. Gerold Gesslbauer jr. (AUT, Yamaha) +35,713

Supersport – 1. závod
Chorvat Marin Ivanov vyhrál hodnocení kategorie superport ve společném závodě s kategorií superstock600. Mezi čtyřmi „sportaři“ byl i náš Petr Svoboda, který si připsal třetím místem pódiový úspěch.

1. Marin Ivanov (CRO, Yamaha) 14 kol / 21:52,321
2. Marek Szkopek (POL, Yamaha) +8,794
3. Petr Svoboda (CZE, Yamaha) +1:01,462
4. Bartolomej Cabala (POL, Yamaha) +1:15,327

Superstock 1000 – 1. závod
Skvělou bitvu předvedla čtveřice Prášek, Svitok, Novosel a Zemsauer, která první polovinu závodu jela na čele. Úplně vpředu se dlouho držel Slovák Tomáš Svitok, ale když se za ním zbývající tři jezdci začali rozestupovat, šel na druhou pozici Michal Prášek, který tři kola před cílem předjel i Svitka, ujel mu a zvítězil. Slovenský závodník byl v posledním kole dojet i domácím Renato Novoselem, ale toho již dokázal na cílové čáře udržet za svými zády, byť pouze o necelou desetinu.

1. Michal Prášek (CZE, BMW) 15 kol / 23:24,984
2. Tomáš Svitok (SVK, Yamaha) +4,994
3. Renato Novosel (CRO, Yamaha) +5,045
4. Hannes Zemsauer (AUT, Aprilia) +16,089
5. Dean Gopher (IZR, Kawasaki) +31,220

Superbike – 1. závod
V podstatě celkem jednoznačné vítězství Karla Haniky, kterého na stupně vítězů doprovodil i Michal Filla, jež dokončil závod na 3. místě, když se mezi české jezdce dostal Rakušan Mayer.

1. Karel Hanika (CZE, BMW) 15 kol / 22:50,560