MMB-VR46
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Matěj Smrž pojede na Yamaze

Text: Fans of Smrž
Matěj Smrž pojede na Yamaze
09.11.2011
 

Po překvapivém odchodu KTM z německého šampionátu musel Matěj Smrž hledat nové angažmá. Vše však dopadlo dobře a Matěj bude v IDM hájit barvy značky Yamaha. Od tohoto nového spojení si slibuje mnohé jak náš jezdec, tak zkušený německý tým.

 
Matěje si vyhlédl týmový manažer Michael Galinski, který má v plánu dostat Yamahu opět na vrchol a právě náš jezdec má být tím, kdo přinese úspěchy. Pro Matěje kromě výsledků hovořila také důsledná příprava a stejně usilovně pracuje i tým, který už připravuje nové stroje k předsezóním testům. Pro sezónu 2012 přichází nová "er" jednička s kontrolou trakce, novou elektronikou a pozměněným designem.
 
Ambice jsou vysoké a tým k jejich dosažení určitě potenciál má. Stejná formace bojovala s Yamahou o titul ve světových supersportech, kde za ni jezdili takoví jezdci jako Broc Parkes, Kevin Curtain, Steve Martin, Anthony West nebo letošní mistr BSB, Tommy Hill. V IDM pak dokázal tým získat titul s Jörgem Teuchertem.
 
V IDM se tedy schyluje k velmi zajímavé bitvě, kdy každá továrna chce útočit na trůn uvolněný po KTM a vlajky jednotlivých značek ponesou velice kvalitní piloti. Nás může těšit fakt, že Matěj bude znovu u toho a budeme doufat, že jeho sbírka pěti pohárů za vítězsví v loňském roce se v příštím sezóně ještě rozšírí.
 
Matěj Smrž:
"Jsem moc rád, že jednání o mé budoucnosti mne dovedla k týmu Yamaha Motor Deutschland a věřím, že společně můžeme něco dokázat. Jde o velice zkušený tým s úspěšnou minulostí. Mluvil jsem i s jinými týmy nejen v IDM a pro formaci Yamaha Motor Deutschland hovořila především profesionalita jednání, nadšení pro věc a skvělé technické zázemí. Na novou Yamahu YZF-R1 se hodně těším a nemůžu se dočkat prvních testů. Chtěl bych poděkovat všem, kdo mě podporují a velký dík si zaslouží Venca Jiruš a jeho firma 4SR. Děkuju také svým fanouškům za letošní perfektní podporu. Sezóna 2012 je pro mně velkou výzvou a jako vždy do toho půjdu naplno!"