MMB-VR46
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Michal Prášek o Oscherslebenu

Tisková zpráva Michala Práška
Michal Prášek o Oscherslebenu
09.10.2018
 

Závěrečný závod Alpe Adria šampionátu se jel uplynulý víkend na německém Oscherslebenu. Havlíčkobrodský závodník Michal Prášek startoval opět ve třídě Superstock 1000 za tým Roháč and Fejta motoracing.

 
Páteční volné tréninky byly pro nás hodně důležité, jednalo se o novou trať v šampionátu a my neměli žádné potřebné data. Bohužel jsme měli k dispozici jen dva tréninky, ale i tak si myslím, že jsme vše zvládli výborně.
 
Do sobotní kvalifikace jsem neměl k dispozici kvalifikační gumu, takže jsem už dopředu věděl, že bude těžké atakovat pole position. Trénink jsem odjel na závodní zadní gumě, takže jsem měl aspoň jistotu, že směs bude odzkoušena na odpolední závod.
 
Do závodu jsem startoval ze 3. místa. Během druhé zatáčky jsem se dostal do vedení, ale nepovedl se mi dobrý výjezd a propadl jsem se na 3.místo, kde jsem těsně jezdil za vedoucí dvojicí. Bohužel v 8.kole mi podklouzlo přední kolo a závod pro mě skončil. Měl jsem obavy, jak na tom budu do nedělního závodu zdravotně, protože během pádu jsem si pěkně narazil nohu, kterou mi před 4 roky šroubováli.
 
V neděli ráno jsme vynechali warm up, motorku se nám podařilo po pádu opravit, ale bohužel jsme ji nestihli odzkoušet, takže do závodu jsme šli s nejistotou jestli bude vše fungovat. Během zaváděcího kola jsem zjistil, že  mám jinak nastavené polohy řídítek a páček, takže jsem se v začátku závodu trochu hledal, největší problém byl nové boty, které nejsou rozhýbané a při rychlém podřazování jsem několikrát nestihl odřadit. Nicméně v úvodu závodu jsem jezdil na druhém místě, pak mě předjel Arnauld Friedrich a začali jsme sjíždět lehkou ztrátu na prvního. Během pár kol jsme byli skupinka, která bojovala o vítězství. Bohužel jsem hodně ztrácel na cílové rovince, kde naše pět let staré Bmw už nestačilo, tak jsem musel vše stahovat na brzdách a zatáčkách, to se mi málem celé vymstilo, kdy jsem měl velkou krizovku a sotva jsem to ustál. V tu chvíli jsem si řekl, že bude lepší být 3. než na zemi.
 
Letošní moje 22. sezóna byla bohužel nejmíň povedená, hodně bolestivá, komplikovaná a náročná ve všech směrech. I přes tyto neshody se nám podařilo s týmem Roháč & Fejta motoracing vyhrát mezinárodní šampionát cams přírodních okruhů a minimoto cup :-)  Nezbývá nic jiného než se poučit z chyb, které se letos přihodily a začít makat na sezoně 2019, která věřím, že bude zase silná, jako ty sezóny předešlé :-)
 
Moc chci poděkovat Pavlovi Roháčovi, mému tátovi, mé mamce, všem členům týmu, fanouškům..
 
Moc děkuji všem našim sponzorům, kteří nám moc pomáhají a to jak v dobrých, tak právě i slabších časech, moc si toho vážím. Z pohledu závodníka se budu snažit v příští sezoně udělat vše pro to, aby jsme byli zase na vrcholu, jak v šampionátu Alpe Adria, tak i dalších závodech.