vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. srpna do 9. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

53. Grand Prix Macau

Foto: grandprix.gov.mo
53. Grand Prix Macau
16.11.2019
 

Michael Rutter oslavil deváté vítězství v jednom z nejnebezpečnějších motocyklových závodů této planety. Marek Červený havaroval a do cíle nedojel.


Britský jezdec Michael Rutter podeváté v kariéře slaví vítězství v jednom z nejnebezpečnějších motocyklových závodů této planety, v čínském Grand Prix Macaa.

Samotný závod se jel na 12 kol, ale díky haváriím byl dvakrát přerušen a nakonec jeho výsledky počítány pouze po objetí jednoho kola. Po prvním startu šel do čela Peter Hickman, který si ihned vytvořil několikasekundový náskok, ale jeho dobře rozjeté boj zastavilo první přerušení, které přišlo poté, co Robert Hodson havaroval a těsně za ním jedoucí náš Marek Červený nedokázal zabrzdit před jeho strojem a havaroval také. Pro oba jezdce to byl konec letošního snažení.

Restart závodu přinesl trochu vyrovnanější první kolo, v jehož cíli byl první Michael Rutter, a to před Peterem Hickmanem a třetím Davidem Johnsonem. Jak se o několik minut později ukázalo, toto bylo i pořadí celého závodu. Přišlo totiž druhé přerušení, a sice kvůli hromadné havárii šesti jezdců. Do hárie se postupně zapojili Erno Kostamo, Derek Sheils, Didier Grams, Michael Sweeney, Philip Crowe a Dan Kruger. Tři jezdci byli odvezeni do nemocnice: Kostamo, Sheils a Kruger byli všichni při vědomí. Kruger a Sheils byli propuštěni, zatímco Kostamo je ve stabilním stavu a dnes večer podstoupí operaci.

Video se sestřihem závodu Z D E ....