vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. července do 19. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Checa: 3 závody jsou příliš

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Checa: 3 závody jsou příliš
12.01.2020
 

Carlos Checa kritizuje aktuální harmonogram závodních víkendů WSBK, dle jeho názoru jsou tři závody zbytečně mnoho.


S ohledem ne zařazení Yamaha R3 Cupu do všech evropských závodních víkendů šampionátu Mistrovství světa Superbiků musel být i lehce upraven časový harmonogram celého víkendu. V roce 2020 se tak pojede první závod SBK v sobotu odpoledne, v neděli dopoledne se pojede Sprint a v neděli odpoledne bude následovat druhý závod kategorie SBK.

K těmto změnám i celému stávajícímu formátu závodních víkendů WSBK se nyní kriticky vyjádřil bývalý závodník této série – Španěl Carlos Checa. Dle jeho slov jsou tři závody jednoduše příliš a zbytečně do komplikuje celý harmonogram.

„Z mého pohled formát se dvěma závody během víkendu fungoval velmi dobře, i když já osobně bych preferoval pouze jeden závod za víkend. Diváci sice vidí více závodů, ale myslím si, že je stejně náročné po celý víkend sedět na tribuně. Tři závody jsou zajímavé možná pro televize, ale jeden by byl z mého pohledu zajímavější. Když se na to podíváte z druhé strany, když je zde dominující jezdec jako Jonathan Rea, má tak příležitost stát se mistrem světa klidně už v polovině sezony,“ řekl Carlos Checa.