vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. srpna do 9. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ciabatti: Bez Bautisty bychom nevítězili

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ciabatti: Bez Bautisty bychom nevítězili
07.06.2019
 

Sportovní ředitel Ducati upozornil na skutečnost, že kdyby nebylo Alvara Bautisty, nová Panigale by superbikového šampionátu rozhodně nedominovala.


Nadvládu Alvara Bautisty a především továrny Ducati v letošní sezoně šampionátu Mistrovství světa Superbiků kritizuje spousta fanoušků, stejně tak, jako jeho hlavních konkurentů. Nyní se k této situaci vyjádřil i sportovní ředitel Ducati – pan Paolo Ciabatti.

Dle slov Ciabattiho se rozhodně nejedná o to, že b byla Panigale výrazně silnější než konkurenční stroje. Hlavním důvodem, proč Bautista letošní sezoně tak dominuje, jsou dle slov Ciabattiho především jeho jezdecké schopnosti.

„Když se na to podíváme z opačné strany, potřebují konkurenční továrny lepší motorku nebo lepšího jezdce? Myslíte si, že bychom bez Bautisty vyhráli letos tolik závodů? Když takto dominovala Kawasaki, nikdo nekritizoval továrnu, ale vše se přičítalo tomu, že Jonathan Rea je výjimečný jezdec. Nyní je zde ale jiný závodník, který je ještě lepší. Když se podíváte na Chaze Daviese, je to také jeden z nejlepších jezdců a má stejnou motorku jako Bautista, ale letos nedokázal vyhrát jediný závod. Jeho nejlepším výsledkem byla dvě třetí místa,“ řekl Paolo Ciabatti.