MMB-VR46
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ciabatti: Panigale může porazit Kawasaki

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ciabatti: Panigale může porazit Kawasaki
06.01.2019
 

Ducati vstupuje do roku 2019 s jasným cílem, porazit v šampionátu Mistrovství světa Superbiků Jonathana Reu a Kawasaki.


Šampionátu mistrovství světa Superbiků již několik let vládne tovární tým Kawasaki a britský závodník Jonathan Rea. Tuto skutečnost chce v letošním sezoně prolomit italská továrna Ducati, která do boje nasazuje svoji novou zbraň – Panigale V4R.

Dle sportovního ředitele Ducati, pana Paola Ciabattiho, má nová Panigale společně s jezdci Alvarem Bautistou a Chazem Daviesem, aby Reovi a Kawasaki cestu za dalším mistrovským titulem minimálně zkomplikovali.

„Na papíře je v MotoGP absolutní špička Marc Márquez a Honda, zatímco ve WSBK platí to samé pro Kawasaki a Jonathana Reu. Ve skutečnosti ale neměl Jonathan rozhodně snadný život, stejně jako Márquez. Jeho úspěch byl dosažen jak obrovským úsilím Kawasaki, tak i jeho obrovským talentem. Zaslouží si být na špičce, odvedli hodně tvrdé práce. S naší novou motorkou bychom ale měli být na stejné úrovni, máme nyní čtyřválcovou motorku a Chaz již několikrát předvedl, že Jonathana dokáže porazit. Letos zde není prostor pro výmluvy, chceme ve WSBK stejně jako v MotoGP bojovat o titul. Věřím, že Panigale V4R je ten správný stroj, který dokáže Kawasaki porazit,“ řekl Paolo Ciabatti.