Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. ledna do 20. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Davies: Chci jezdit více hlavou

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Davies: Chci jezdit více hlavou
11.02.2018
 

Chaz Davies se chce v první polovině sezony 2018 více soustředit na stabilní výsledky a pravidelný zisk bodů.

Britský závodník Chaz Davies letos vstupuje do své již páté sezony v barvách továrního týmu italské Ducati v šampionátu Mistrovství světa Superbiků. Jak je již dobře známo, letošní rok bude zároveň poslední, kdy tovární tým Ducati pojede s dvouválcovou Panigale, v příštím roce již na startu uvidíme novou Panigale V4.
 
Před blížícím se startem letošní sezony ale Davies odmítá vyslovit jakákoliv očekávaní nebo cíle od nové sezony. Zároveň ale říká, že by v sezoně 2018 chtěl závodit více strategicky a zbytečně neriskovat.
 
„Rád bych k závodům v letošní sezoně přistupoval více metodicky. Když jste ale závodník, je to velmi těžké za řídítky dodržet. Jsou chvíle, kdy si říkáte, že je lepší druhé místo než riskovat pád, ale jakmile cítím alespoň malou šanci na vítězství, stejně mi to nedá a snažím se bojovat. Miluji vyhrávat, a to bohužel občas neodpovídá plánu jezdit více hlavou. I přesto bych se ale letos chtěl pokusit jezdit v první polovině sezony více metodicky a soustředit se na to, abych nepadal a sbíral body. Každý pád je totiž obrovská bodová ztráta,“ řekl Chaz Davies.