vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Davies: Problém byl ve spojce

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Davies: Problém byl ve spojce
13.12.2019
 

Chaz Davies přiznal, že jeden z největších problémů mu činila spojka a samotné starty do závodů.


Zatímco španělský závodník Alvaro Bautista dokázal v sedle motocyklu Ducati Panigale V4R vyhrávat jeden závod za druhým, jeho týmový kolega Chaz Davies se především v úvodu sezony za řídítky tohoto stroje trápil.

Později však Davies našel recept, jak tento motocykl zkrotit a také začal výsledkově stoupat. Jak nyní Chaz v jednom z rozhovorů přiznal, jedním z největších problémů mu při samotných závody činily starty a chování spojky na motocyklu Ducati.

„Hlavní problém byl ve spojce. Když jsem ji na startu pustil, potřeboval bych mnohem více citu a kontroly. Na tom jsme pracovali celý rok a neustále jsme dělali změny. Až pro poslední závod sezony v Kataru se nám podařilo najít řešení, které dobře fungovalo. Stále ale chodíme po tenkém ledu, a i v takovéto situaci se může velmi snadno udělat chyba. Není to ale ani tím, že máme suchou spojku. Problém byl v kotoučích a pružinách, vše se musí skvěle sladit. Nyní máme dostatek dat a můžeme se na novou sezonu co nejlépe připravit,“ řekl Chaz Davies.