Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. prosince do 16. prosince.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Denning: MotoGP je pro Dornu priorita

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Denning: MotoGP je pro Dornu priorita
14.01.2018
 

Manažer superbikového týmu Yamahy přiznal, že není zrovna nadšený ze skutečnosti, že Dorna ovládá jak MotoGP, tak i WSBK.

Manažer superbikového týmu Pata Yamaha hovořil na téma skutečnosti, kdy promotérská společnost Dorna Sports ovládá jak šampionát Mistrovství světa silničních motocyklů, tak i šampionát Mistrovství světa Superbiků. Jak Denning prohlásil, není to především pro šampionát WSBK zrovna ideální řešení.
 
Denning je toho názoru, že pro Dornu bude vždy důležitější investovat maximální finance i úsilí do MotoGP, protože to je pro ně mnohem větší zdroj peněz. Šampionát MS Superbiků bude dle slov Denninga pro Dornu vždy až na druhém místě.
 
„Můj názor není ovlivněn jen tím, že jedna firma ovládá šampionáty MotoGP i WSBK. Je ovlivněn především tím, že tato firma superbikový šampionát celých dvacet let nenáviděla, protože byl její hlavní konkurencí. Je pak velmi těžké milovat něco, co jste celých dvacet let nenáviděli, taková je bohužel realita. Po odchodu Javiera Alonsa a příchodu Daniela Carrery a Gregorio Lavilly je naděje, že budou mít větší vliv. Ale musíme všichni počítat s tím, že MotoGP je tak úspěšné, že se budou vždy soustředit především na něj. MotoGP musí vydělávat peníze, aby peníze dostávali akcionáři Dorny, taková je skutečnost,“ řekl Paul Denning.