Závody u nás i v zahraničí v období od 16. září do 22. září 2019.

FIM E-X Bike World Cup – Imola

19.08.2019

Marco Melandri startoval v premiérovém ročníku světového poháru FIM E-X Bike.

Tovární pilot superbikové Yamahy, Ital Marco Melandri, či někdejší jezdec superbikového Mistrovství světa Ivan Clementi, ale například i bývalá hvězda motokrosového Mistrovství světa Davide Guarneri, či jeho mladý kolega motokrosař Todd Kellett (v Imole nastoupil nejen do elektrokol, ale i do závodu ME EMX2T, kde bojuje o titul), startovali v premiérovém ročníku světového poháru nového závodního odvětví FIM E-X Bike World Cup, tedy závodů elektrokol.

Závody se odehrály na okruhu Autodromo Enzo and Dino Ferrari v italské Imole, a to v rámci patnáctého kola Mistrovství světa v motokrosu. Na programu byly dvě kategorie. EXBGP, tedy elektrokola, která asistují rychlostí přes 25 km/h, ale nesmí asistenci překročit 45 km/h a kategorie EXB2, ve které startují elektrokola s asistencí, která nesmí překračovat rychlost 25 km/h. Obě kategorie nabídly závody žen i mužů, nicméně obě byly velmi slabě zastoupené.

Melandri s Guarnerim startovali v nejpočetněji obsazené kategorii EXB2, v niž stálo na startu 12 závodníků. Hvězda superbikového závodění skončila se ztrátou jednoho kola na 6. pozici, nicméně na svém facebooku si Melandri liboval a pochvaloval skvěle připravenou akci.