MMB-VR46
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. května do 19. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Guandalini opouští WSBK

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Guandalini opouští WSBK
02.12.2018
 

Tým Guandalini Racing opouští WSBK a v příští sezoně se chce soustředit na působení v italském národním šampionátu superbiků.


Do letošní sezony šampionátu Mistrovství světa Superbiků nastoupil italský závodní tým Guandalini Racing nejdříve s českým závodníkem Ondrou Ježkem. Ten následně spolupráci s týmem ukončil, vystřídal jej Karel Hanika a poté sezonu dokončil další český závodník – Jakub Smrž.

I přes řadu změn v jezdeckém složení ovšem nepřicházely výsledky, které by si majitel týmu – pan Mirko Guandalini představoval. Proto také přišlo rozhodnutí nenastoupit do příští sezony WSBK a tým Guandalini Racing se vrací zpět do italského superbikového šampionátu.

„Letošní sezona se nám nepovadla. Bohužel v tomto šampionátu vám dobrá motorka nestačí, potřebujete také podporu v elektronice a technika přímo z továrny. V příští sezoně bude ve WSBK mnoho továrních motorek, tak jakých výsledků bychom mohli bez tovární podpory dosáhnout. Obrátil jsem se na Yamahu, zda nám pomohou, ale již mají dva týmy a nic pro nás udělat nemohou. Perspektiva by pro nás tedy byla stejná, jako letos – spálit spoustu peněz bez naděje na dobré výsledky. Proto jsem se rozhodl vrátit do italského šampionátu, tam má náš tým mnohem větší šance na úspěch,“ řekl Mirko Guandalini.