vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

HRC: Chceme úspěchy ve WSBK

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
HRC: Chceme úspěchy ve WSBK
22.02.2020
 

Prezident HRC má pro sezonu 2020 jasné cíle - chce v šampionátu Mistrovství světa Superbiků bojovat o vítězství.


Honda se po dlouhých 18 letech vrátila s továrním týmem do šampionátu Mistrovství světa a nemá rozhodně malé cíle. Jak nyní prohlásil prezident závodního oddělení HRC, pan Yoshishige Nomura, chce své motocykly co nejdříve vidět na předních pozicích.

Dle vyjádření tohoto muže má nyní Honda vše potřebné pro to, aby dosáhla na úspěchy v šampionátu Mistrovství světa Superbiků. Nyní je potřeba ještě nasbírat zkušenosti s novým motocyklem a oba jezdci se na něj musí adaptovat.

„Jsem hrdý na to, že se HRC po tolika letech vrací do šampionátu Mistrovství světa Superbiků. Nový motocykl CBR1000EE je výsledkem společné práce Hondy a inženýrů z HRC. Postavili jsme fantastický motocykl, který má závodní geny. Nyní musíme tohoto potenciálu naplno využít ve WSBK. Naším cílem je bojovat o vítězství, a to co nedříve. Zároveň ale dobře víme, že to nebude snadné a je před námi ještě spousta tvrdé práce. Naši technici nasbírali spoustu zkušeností napříč různými šampionáty a jsou zvyklí přijímat výzvy. Nyní jsme vstoupili do války a musíme bojovat, šampionát superbiků je velkou výzvu, protože musíme vyvíjet motorku neustále pouze v rámci technických pravidel,“ řekl Yoshihige Nomura