vr2020_950

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.

Johny opět nejrychlejší

26.02.2020

Sezona pokračuje tam, kde vloni skončila – Jonathan Rea byl nejrychlejší během závěrečného testování WorldSBK.

Na okruhu Phillip Island skončilo včera zimní testování. Poslední oficiální test je u konce a nyní je čas na první závod. Ten začne již v pátek, kdy budou na programu volné tréninky. Do nich vystoupí jako favorit úřadující šampión Jonathan Rea, který během testování na Phillip Islandu zajel nejrychlejší čas 1:30,448. Jeho týmový kolega a krajan, Alex Lowes, již tak úspěšný nebyl, když s časem 1:31,560 skončil na 12. pozici.

Jonathan Rea
„Byl to kompletně pozitivní test. I když některým tréninkům trochu bránilo počasí, dokázali jsme potvrdit spoustu věcí. Chtěli jsme si potvrdit informace, které máme z tohoto okruhu z předchozích roků. S motocyklem jsem se cítil dobře a testoval jsem dvě různé přední pneumatiky. Obě vypadaly dobře, ale měl jsem z nich rozdílné pocity, takže jde spíše o pochopení toho, s jakou se chystáme projít víkendem. V tomto závodě nikdy nevíte. U všech pneumatik, které jsme použili, jsme absolvovali závodní simulaci a cítil jsem, že jezdím rychle a stabilně. Ale nikdy nevíte, až do startu závodu. Na této trati je jasné, že můžete vyjet na dráhu a jezdit opravdu rychle, ale na konci závodu máte tendenci se potýkat s problémy. Jedná se tedy spíše o snahu o to, aby byl náš rytmus konzistentní. Mám pocit, že máme motocykl, který je velmi uživatelsky přívětivý. Do pátečního programu vstoupíme pozitivně.“

Alex Lowes
„Očividně nebylo tak snadné najít správný pocit a nastavení na motorky, jaké bych si před příjezdem do Austrálie přál, ale také je to poprvé na této motorce, na tak zvláštním okruhu. Je to tu rychlé, se spoustou změn směru. Jak jsem se na motocyklu cítil dříve v zimních testech dobře, tak zde nebyly mé pocity úplně stejné. Takže jsme trochu pracovali na nastavení. Několikrát jsem byl trochu frustrovaný, udělal jsem několik chyb, ale při posledním tréninku to bylo o něco lepší. Našli jsme základní nastavení, se kterým mohu vstoupit do víkendu. Těším se, až za pár dní odstartuje můj první závod v zeleném.“