Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. listopadu do 18. listopadu.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Melandri: Rok 2018 mi dělá starosti

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Melandri: Rok 2018 mi dělá starosti
09.11.2017
 

Italský závodník Marco Melandri přiznal, že ohledně sezony 2018 si dělá starosti, protože nový superbike Panigale V4 dostane tovární tým pro WSBK až v roce 2019.

Italská Ducati prezentovala na motocyklové výstavě EICMA v Miláně svoji horkou novinku – nový superbike Panigale V4. Jak ale již dříve Ducati avizovala, tento stroj do šampionátu Mistrovství světa Superbiků nasadí až pro sezonu 2019.
 
To tedy znamená, že jezdci továrního týmu Marco Melandri a Chaz Davies se budou muset ještě příští sezonu spokojit se současným motocyklem Panigale, který jak sami několikrát potvrdili, na čtyřválcovou konkurenci na vybraných tratích výkonově ztrácí.
 
Jak nyní v jednom z rozhovorů Melandri potvrdil, již na nové Panigale jezdil, ale jen na produkční verzi. Závodní speciál ještě továrna nemá připravený.
 
„Zatím ještě nemáme k dispozici kompletní závodní superbike Panigale V4, jen hybrid. Má kapotáže letošní motorky, takže vypadá stejně. Již jsem jezdil na sériové motorce a mám z ní dobrý dojem. Zatím si ale dělám mnohem větší starosti kolem sezony 2018, továrna musí pořádně zapracovat, abychom byli i v příštím roce konkurenceschopní,“ řekl Marco Melandri.