vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Pelikánová pojede se speciálním symbolem

Tisková zpráva Alexandry Pelikánové
Pelikánová pojede se speciálním symbolem
12.04.2019
 

Česká motocyklová závodnice Alexandra Pelikánová se o nadcházejícím víkendu představí v holandském Assenu v rámci seriálu WorldSBK. Pro devatenáctiletou talentovanou rodačku z Brna bude závodní víkend kategorie Supersport 300 premiérou na této trati, při které navíc představí nový design přilby se speciální symbolikou.


„V Assenu jsem zatím nejela, ale už se nemůžu dočkat,“ uvedla závodnice týmu Kawasaki GP Project, která bude chtít na holandské trati přezdívané „Katedrála rychlosti“ vylepšit svůj výkon z úvodního závodního víkendu své premiérové sezóny ve světovém šampionátu kategorie Supersport 300. V tom se nekvalifikovala do hlavního nedělního závodu této kategorie. „Vše jsme s kluky z týmu probrali. Už vím, kde mám slabá místa a na co se zaměřit, abych dokázala zrychlit. Bude to trochu komplikovanější, protože trať neznám, ale budu se snažit připravit se co nejlépe.“

Alexandra Pelikánová se opět představí na motocyklu Kawasaki Ninja 400. Pro nadcházející závodní víkend i celou sezónu si připravila speciální design své přilby. „Mám nový design přilby, který se hodně povedl. Na přilbě je speciální symbol v podobě srdce, které je vytvořeno z otisků prstů mé maminky,“ dodala Pelikánová.

Závodní víkend v holandském Assenu se uskuteční od 12. do 14. dubna 2019. V pátek jsou naplánovány úvodní tréninky, v sobotu poslední volný trénink, Superpole a pro neúspěšné účastníky Superpole i Last Chance Race, tedy závod, z nějž se prvních šest v cíli kvalifikuje do hlavního nedělního závodu kategorie Supersport 300. Ten je naplánován na neděli v 15:15 SEČ.