Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. října do 14. října.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Rea: Motorku nechci ani vidět

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Rea: Motorku nechci ani vidět
02.12.2017
 

Úřadující mistr světa Jonathan Rea přiznal, že je z pracovních aktivit již unavený a následujících pár týdnů nechce žádný motocykl ani vidět.

Britský závodník Jonathan Rea neměl od zisku mistrovského titulu v šampionátu Mistrovství světa Superbiků na začátku ledna mnoho času pro odpočinek. Od slavnostního předání titulu cestoval Johnatan od jedné PR akce ke druhé a poté navazoval na další práci při testech v Jerezu.
 
Na tuto skutečnost si i samotný Rea postěžoval při jednom z rozhovorů, kdy prohlásil, že při posledních testech v Jerezu již neměl mnoho energie do práce a proto také neodjezdil jinak nadprůměrný počet kol. Zaslouženého odpočinku se úřadující mistr světa WSBK dočká až v průběhu prosince.
 
„Když sedím na motorce, je to pro mne zábava. Když ale první test přišel téměř bezprostředně po konci sezóny, bylo to již trošku problematické, protože jsme neměli téměř žádný čas na odpočinek. Proto jsem neměl i nějak ohromnou motivaci do práce, ale potřebné úkoly jsme museli dokončit. Od zisku titulu mne Kawasaki zvala na jednu akci za druhou a cítím již velkou únavu. Moje baterie byly vybité, proto jsem také v Jerezu neodjezdil stovky kol, ale věnoval jsem se jen tomu, co bylo nutné. Následujících pár týdnů nechci žádnou motorku ani vidět. Strávím čas s rodinou doma a chci si také užít skutečnost, že budu pár týdnů spát ve vlastní posteli,“ řekl Jonathan Rea.