Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. listopadu do 18. listopadu.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Team Grillini angažoval Gabriela Ruia

Foto: Team Grillini Suzuki
Team Grillini angažoval Gabriela Ruia
06.12.2017
 

Italský tým Grillini Suzuki oznámil jméno svého druhého jezdce pro Mistrovství světa Superbike, stal se jím mladý Ital Gabriele Ruiu.

 
Po oznámení týmu Grillini, že bude v roce 2018 závodit s motocykly Suzuki, a po oznámení jména prvního jezdce, kterým se stal Ital Roberto Rolfo, oznámili italský tým také jméno svého druhého jezdec pro rok 2018. Tím se stal teprve sedmnáctiletý Ital Gabriele Ruiu. Jeho mladý věk znamená, že Ruiu bude moci poprvé v šampionátu WorldSBK startovat až na okruhu Donington Park ve Velké Británii, kdy mu bude osmnáct let.
 
Mladý Ital má zkušenosti s motocyklem Suzuki GSX-R1000, se kterým absolvoval několik závodů v italském šampionátu. Navzdory tomu, že nebude schopen s týmem závodit v prvních pěti kolech sezony, bude Ruiu všude cestovat s týmem Grillini Suzuki, aby pochopil, jak tým pracuje, a rozvíjel vztahy se svými novými techniky.
 
Gabriele Ruiu
„Chci poděkovat manažerovi týmu Andrea Grillinimu za důvěru v můj talent. Připojit se k WorldSBK je skvělá příležitost a důležitá zodpovědnost, takže se musím připravit na sezonu tím nejlepším způsobem a poté do ní vstoupit s odhodláním dát do toho to nejlepší.“
 
Andrea Grillini
„Potkal jsem Gabriela už dávno. Je velmi mladý a kromě velkého talentu se opravdu snaží udělat vše správně. Bude to pro něj úžasný zážitek a celý tým bude pracovat, aby se dostal do svého prvního závodu ve WorldSBK za těch nejlepších podmínek. Gabriele již s dobrými výsledky závodil s motocyklem Suzuki GSX-R1000 v italském šampionátu Superstock 1000 a Superbike, a to mu pomůže získat důvěru s naším motocyklem. Pravidla mu nedovolují okamžitě naskočit do šampionátu kvůli jeho věku, ale během prvních pěti závodů bude trénovat a sledovat tým, aby debutoval na okruhu Donington.“
 
Tým má v nejbližší době oznámit svého druhého jezdce pro první kolo sezony, aby mohl také prvních pět závodních víkendu startovat se dvěma jezdci.