Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. prosince do 9. prosince.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Toseland: Ve WSBK chybí hvězdy

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Toseland: Ve WSBK chybí hvězdy
12.01.2018
 

Bývalý superbiker James Toseland prohlásil, že šampionátu WSBK aktuálně škodí jak absence zvučných jmen, tak i nadvláda britských závodníků.

Dnes již bývalý britský závodník James Toseland dokázal v šampionátu Mistrovství světa Superbiků vybojovat celkem tři tituly v řadě, a to ještě v době, kdy se utkával s hvězdami jako byl například Biaggi, Haga, Corser nebo Fogarty.
 
Nyní se Toseland vyjádřil k aktuální situaci šampionátu Mistrovství světa Superbiků, jehož popularita mezi motocyklovými fanoušky neustále uvadá. Jak Toseland prozradil, dle jeho názoru je hlavní nemocí aktuálního šampionátu skutečnost, že mu chybí jakékoliv hvězdy nebo zvučná jména, namísto toho se o vítězství téměř vždy utkávají jen britští závodníci.
 
„Já jsem měl tehdy štěstí, že jsem na trati mohl bojovat proti známým jménům jako je Biaggi, Haga nebo Corser. To byly opravdové hvězdy, které mne respektovaly, protože jsem je dokázal porazit. Dnes tomuto šampionátu takové hvězdy výrazně chybí. Když tito závodníci ukončili kariéru, byla to pro celý šampionát velká rána. Stejně tak tomu ani nepomohl tragická ztráta Nickyho Haydena. Zároveň si myslím, že šampionátu vůbec neprospívá skutečnost, kdy na čele bojují o vítězství jen Britové, pro Mistrovství světa potřebujete na čele jezdce různých národností,“ řekl James Toseland