Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. prosince do 16. prosince.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

ELVS a MČR Flat-track – Pardubice

Text: Antonín Škach / www.speedwaya-z.cz, foto: Jan Kobzáň
ELVS a MČR Flat-track – Pardubice
15.04.2018
 

Pardubické stupně vítězů se nadřely jako úderník.

 
Pardubice – 14. dubna
Spojením evropské série dlouhodrážních veteránů a prvního dílu mistrovství republiky ve flat tracku dalo slunečnému pardubickému odpoledni neopakovatelnou směs podívané na úžasné závodní motocykly a skvělého závodění. Maratón celkem třiceti šesti rozjížděk měl pokračování také při vyhlašování vítězů. Dlouhodrážní dvouventily vyhrál Wolfgang Barth, strojům se čtyřventilovým rozvodem vévodil Henk Snijder. Po návratu z italského soustředění se Pavol Pučko stal suverénem flattrackové kategorie FT1. Aleš Plecháč, který letos pojede jen FT Classics, si obdobným stylem počínal i ve své kategorii, zatímco třaskavá bitka veteránů přinesla zlato Jaroslavu Franců.
 
ELVS – dvouventily:
 
 
TOT
C
B
A
1. Wolfgang Barth, D
5 5 5
15
 
 
1.
2. Kevin Teager, GB
5 5 5
15
 
 
2.
3. Franz Greisel, D
4 4 4
12
 
 
3.
4. Uwe Wick, D
5 5 4
14
 
 
4.
5. Tom Flemming, D
2 4 5
11
 
 
5.
6. Keith Sneling, GB
3 4 2
9
 
1.
 
7. Johan Last, NL
3 3
6
 
2.
 
8. Brad Davis, GB
2 3 3
8
 
3.
 
9. Billy Haynes, GB
4 2 2
8
 
4.
 
10. Manfred Giertz, D
F 3 4
7
 
5.
 
11. Gerd Mauer, D
1 2 3
6
1.
 
 
12. John Wheatley, GB
0 T 3
3
2.
 
 
13. Andreas Blache, D
3 1 1
5
3.
 
 
14. Rainer Borchers, D
1 1 2
4
4.
 
 
15. Peter Reitzel, D
4 E –
4
 
 
 
16. Pierre Schröder, D
2 2 T
4
 
 
 
 
ELVS – čtyřventily:
 
 
TOT
C
B
A
1. Henk Snijder, NL
5 5 4
14
 
 
1.
2. Martin Cazemier, NL
5 4 5
14
 
 
2.
3. Graeme Brown, GB
3 4 4
11
 
 
3.
4. John Hartley, GB
4 4 5
13
 
 
4.
5. Arne Andersen, DK
4 5 5
14
 
 
5.
6. Bart Uil, NL
3 5 E
8
 
1.
 
7. Ian Leverington, GB
2 3 4
9
 
2.
 
8. Paul Morfey, GB
2 3 3
8
 
3.
 
9. Rainer Arndt, D
4 3 3
10
 
4.
 
10. Francesco Barbetta, I
3 2 3
8
 
 
11. Kevin Howse, GB
5 1 X
6
 
 
12. Steen Larsen, DK
2 2 1
5
1.
 
 
13. Mick Norton, GB
1 2 2
5
2.
 
 
 
MR flat track – FT1:
 
 
 
 
 
TOT
FIN
1. Pavol Pučko
KTM 450
12
12
12
36
1.
2. Daniel Plecháč
Yamaha 450
9
9
10
28
2.
3. Jiří Kraus
Honda CR 500
10
10
9
29
3.
4. Michal Hloušek
Honda 450
6
8
7
21
4.
5. Roman Janošťák
KTM 525
8
X
8
16
5.
6. Václav Gehart
Suzuki 450
5
6
6
17
6.
7. Michal Špaček
Yamaha 550
4
5
5
14
7.
8. Tomáš Kis, SK
Yamaha 420
R
4
4
8
8.
9. Jiří Kraus ml.
Suzuki 450
7
7 (F)
14
 
MR flat track – FT Classics:
1. Aleš Plecháč
Yamaha
12
12
12
36
1.
2. Jakub Matějíček
Yamaha
10
10
10
30
2.
3. Jiří Mikšovský
Yamaha XT 600
8
7
8
23
3.
4. Petr Hloušek
Yamaha
9
9
6
24
4.
5. Aleš Duben
Honda
6
6
7
19
5.
6. Martin Hakl
 
7
8
9
24
6. (F)
7. Vladimír Danko, SK
Yamaha
4
4
5
13
7.
8. Jaromír Kraus
Yamaha
5
5
E
10
 
MR flat track – Pohár veteránů:
1. Jaroslav Franců
 
10
12
9
31
1.
2. Jiří Slezák ml.
 
12
10
10
32
2.
3. Jiří Slezák
ČZ
8
8
12
28
3.
4. Jan Brožek
 
9
7
7
23
4.
5. Václav Kvíz
ČZ
7
9
8
24
5.
6. František Chvojka
Jawa
6
6
4
16
6.
7. Jiří Wurm
 
E
4
5
9
7.
8. Jiří Matějíček
 
4
3
3
10
8.
9. Jiří Kozák
 
5
5
6
16