vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MČR na ledové dráze 2020

Text: Antonín Škach / www.speedwaya-z.cz, foto: Jan Kobzáň
MČR na ledové dráze 2020
25.11.2019
 

Ledy by měly startovat v Kopřivnici – kalendář republikového MČR na ledové dráze 2020.

Pardubice – 23. listopadu
V pondělí dopoledne se v pardubickém depu mělo konat tradiční jednání ledařů o podobě nadcházející zimní části plochodrážní sezóny. Jenže šéfovi sportovní komise Petru Moravcovi se sešlo poměrně dost omluv ze strany pořadatelů i samotných závodníků. Schůzka proto byla zrušena a její závěry byly vyřešeny elektronickou cestou.

Část pořadatelů již předložila své požadavky předem, a protože se navzájem nekryly a nekolidovaly s termíny mistrovství světa a Evropy, nebyl problém sestavit kalendář. Samozřejmě jako každý rok bude mít poslední slovo počasí, ale pakliže vše klapne, jak má, čekají nás čtyři individuální a dva párové mistrovské závody.

Podle aktuálních povětrnostních podmínek se budou jednotlivé závody termínově korigovat, avšak platí zásada, že se ani v jednom českém šampionátu neuskuteční více než čtyři mítinky. Pokud se týká obsazení čtyř českých míst v kvalifikačních závodech mistrovství světa, Antonín Klatovský starší byl pověřen, aby reprezentanty jmenoval nejpozději do 15. prosince, kdy je třeba oznámit nominaci FIM.

Kalendář MČR na ledové dráze 2020

MR:

4.1.

Kopřivnice (náhradní termín 8.2.)

 

18.1.

Opatovice

 

25.1.

Račice

 

26.1.

Holice

 

 

 

MR dvojic:

22.2.

Hamr na Jezeře nebo Chrastná

 

23.2.

Mělice


Poznámka: pokud by případný český finalista mistrovství světa nesouhlasil s náhradním termínem, konal by se závod jako MR dvojic.