KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 19. srpna do 25. srpna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

V 1. lize družstev kralovali domácí

Text: Šárka Rybenská, foto: Jan Kobzáň, výsledky: speedwaynews.cz
V 1. lize družstev kralovali domácí
28.03.2019
 

Včetně FOTOGALERIE - I když pražský stadion skrápěl déšť, dráha byla skvěle připravena a odjely se tak všechny jízdy závodu.


Manažer pražského týmu Tomáš Topinka vsadil na Petra Chlupáče a Jana Kvěcha, Filipa Hájka a Zdeňka Holuba. Pardubičtí přijeli ve složení Hynek Štichauer, Jaroslav Petrák, Patrik Mikel a Daniel Šilhán. Za žarnovický tým se představil David Pacalaj, Michal Tomka, Jakub Valkovič a Ján Mihálik. Po dlouhé pauze se do ligových soutěží vrací Kopřivnice. Manažer týmu Tomáš Wanke nasadil Jana Macka, kterého doplnili vypůjčení Michal Škurla, Daniel Klíma a Sindy Weber.

Během závodu diváci mohli vidět několik pádu, z nichž nejhrozivěji vypadal ten ve třetí jízdě, kdy se Zdeňkovi Holubovi „přetočila“ řídítka a za ním jedoucí Filip Hájek se mu již nestačil vyhnout. I když oba jezdci zůstali ležet na dráze, po chvíli se k velké radosti diváků zvedli a odešli do depa po svých, takže jedinou újmu utrpěl nafukovací mantinel, který bylo třeba vyměnit. Nutno dodat, že pořadatelé to stihli v rekordním čase a tak závod mohl brzy pokračovat opakovanou jízdou, z níž však byl Zdeněk Holub vyloučen. V deváté jízdě byli vyloučeni oba jezdci pardubického týmu pro špatnou barvu povlaku a tak se na dráze objevil jen pražský tým, který si dokroužil pro plný počet bodů.

Překvapením závodu bylo, že kopřivnický tým skončil na pěkném druhém místě za Pražany, o třetí místo bojovala Žarnovica s Pardubicemi. Manažeři do souboje nasadili Davida Pacalaje a Hynka Štichauera. David lépe odstartoval, Hynek se snažil ještě o první místo zabojovat, ale nakonec se mu to nepodařilo a pardubický tým tak skončil překvapivě místě posledním.

V sobotu 6. dubna se na Markétě pojede Velká cena UNITOP. Volný závod na začátku sezóny je pražskou tradicí (znáte ho pod názvem Markéta Open). Diváci uvidí na dráze tuzemskou plochodrážní špičku. Nejlepšímu českému jezdci tohoto závodu bude garantována minimálně pozice prvního náhradníka v Grand Prix České republiky. Závod začne nástupem v 15:00 hodin.

1. AK Markéta Praha – 29 bodů
Kvěch Jan – 10 (3,2,2,3)
Chlupáč Petr – 11 (2,3,3,2,1)
Hájek Filip – 2 (2)
Holub Zdeněk – 6 (Fd,R,3,R,3)

2. Walbo Railway Kopřivnice – 22 bodů
Klíma Daniel – 6 (1,3,1,1)
Macek Jan – 2 (0,1,R,1)
Weber Sindy – 2 (1,1)
Škurla Michal – 12 (3,3,3,1,2)

3. SC Žarnovica – 19 + 3
Pacalaj David – 8 + 3 (3,3,2,M)
Tomka Michal – 7 (F,2,1,2,2)
Valkovič Jakub – 3 (0,3,0,R)
Mihálik Ján – 1 (0,1)

4. AMK ZP Pardubice – 19 + 2
Petrák Jaroslav – 3 (2,1,R)
Mikel Patrik – 5 (1,2,2,d,R)
Šilhán Daniel – 1 (0,1)
Štichauer Hynek – 10 + 2 (2,N,3,2,3)