KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 9. prosince do 15. prosince 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

GP Ice Speedway 2019 – Almaty (neděle)

Text: Werner Schauer / www.speedwaya-z.cz, foto: FIM
GP Ice Speedway 2019 – Almaty (neděle)
04.02.2019
 

Danil Ivanov přebírá iniciativu, vyhrává nedělní závod v Kazachstánu.


Almaty – 3. února
Druhý díl finálového seriálu mistrovství světa ledařů se dnes musel obejít bez účasti Franze Zorna, který má po včerejší kolizi s Niclasem Svenssonem zraněný kotník. Za slunečného počasí s teplotou lehce nad nulou viděli diváci celoruské finále, když Martin Haarahiltunen přišel o vidinu opakování včerejšího pódia pádem v semifinále. Triumfoval Danil Ivanov, jenž před dalším mítinkem v Šadrinsku zvýšil své vedení na čele šampionátu, a na stupních vítězů mu dělali společnost Dmitrij Koltakov a Dmitrij Chomicevič.

Ice Speedway Gladiators World Championship 2019

Almaty (KAZ) neděle
1. Daniil Ivanov, RUS (3,3,3,3,1) 13 + 3 v sem. + 3 ve finále / 19 bodů
2. Dmitri Koltakov, RUS (3,3,3,2,2) 13 + 3 v sem. + 2 ve finále / 18
3. Dmitrij Chomicevich, RUS (3,3,3,3,3) 15 + 2 v sem. + 1 ve finále / 18
4. Dinar Valejev, RUS (2,3,2,3,3) 13 + 2 v sem. + 0 ve finále / 15
5. Martin Haarahiltunen, SWE (3,2,2,1,3) 11 + nedokončil semifinále / 11
6. Nikita Toloknov, RUS (2,2,1,2,3) 10 + 1 v semifinále / 11
7. Hans Weber, GER (2,2,1,2,1) 8 + 1 v semifinále / 9
8. Andrey Shishegov, RUS (1,1,3,1,2) 8 + nedokončil semifinále / 8
9. Stefan Svensson, SWE (0,1,1,3,2) 7
10. Niclas Svensson, SWE (2,1,2,1,0) 6
11. Max Niedermaier, GER (1,2,0,0,2) 5
12. Ove Ledström, SWE (1,dis,0,2,1) 4
13. Charly Ebner jr., AUT (1,0,2,0,0) 3
14. Vladimir Cheblokov, KAZ (0,1,1,0,dis) 2
15. Denis Slepukhin, KAZ (0,0,0,0,1) 1
16. Sergey Serov, KAZ (0,0,0,1,0) 1
17. Pavel Nekrassov, KAZ (0,0) 0
18. Franz Zorn, AUT (-,-,-,-,-) 0

Průběžné pořadí šampionátu 2019

 

 

A-1

A-2

S-1

S-2

B-1

B-2

Iz-1

Iz-2

H-1

H-2

Suma

1.

Daniil Ivanov, RUS

19

19

 

 

 

 

 

 

 

 

38

2.

Dmitri Khomitsevich, RUS

17

18

 

 

 

 

 

 

 

 

35

3.

Dinar Valejev, RUS

17

15

 

 

 

 

 

 

 

 

32

4.

Dmitri Koltakov, RUS

13

18

 

 

 

 

 

 

 

 

31

5.

Martin Haarahiltunen, SWE

15

11

 

 

 

 

 

 

 

 

26

6.

Nikita Toloknov, RUS

10

11

 

 

 

 

 

 

 

 

21

7.

Hans Weber, GER

9

9

 

 

 

 

 

 

 

 

18

8.

Ove Ledström, SWE

9

4

 

 

 

 

 

 

 

 

13

9.

Andrey Shishegov, RUS

4

8

 

 

 

 

 

 

 

 

12

10.

Stefan Svensson, SWE

5

7

 

 

 

 

 

 

 

 

12

11.

Niclas Svensson, SWE

6

6

 

 

 

 

 

 

 

 

12

12.

Max Niedermaier, GER

3

5

 

 

 

 

 

 

 

 

8

13.

Franz Zorn, AUT

7

0

 

 

 

 

 

 

 

 

7

14.

Charly Ebner jr., AUT

2

3

 

 

 

 

 

 

 

 

5

15.

Vladimir Cheblokov, KAZ

0

2

 

 

 

 

 

 

 

 

2

16.

Sergey Serov, KAZ

1

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

17.

Denis Slepukhin, KAZ

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

1

18.

Pavel Nekrassov, KAZ

 

0

 

 

 

 

 

 

 

 

0