vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS na ledě – Lukáš Hutla náhradníkem

Text: Antonín Škach / www.speedwaya-z.cz, foto: Radek Hutla
MS na ledě – Lukáš Hutla náhradníkem
15.01.2020
 

Z Finska se přece jen postupovalo snáze.


Mies – 13. ledna
Sotva světlo tohoto světa spatřil jízdní řád světové kvalifikace ledařů, šly hlasy o větší jednoduchosti závodu v Kauhajoki než v Örnköldsviku. Vývoj situace jim dal paradoxně za pravdu. Ačkoliv byl finský podnik zrušen, dva z jeho účastníků, Charly Ebner a Bart Schaap, dostali divokou kartu na finále. FIM zapeklitou otázku rozhodně nevyřešila s vybroušenou elegancí ostříleného diplomata, když z Lukáše Hutly udělala jen prvního náhradníka.

Přitom přeloučského ledaře předpředevčírem ve švédské kvalifikaci dělila od přímého postupu do finále možná jen větší důraznost v klíčovém rozjezdu. Nicméně nesmírně zajímavé by bylo sledovat kroky komise CCP, pakliže by Martina Haarahiltunena přece jen změřil a na postupovou pozici jen dosáhl.

Necháme-li neověřitelné spekulace spekulacemi, při hodnocení kroku mezinárodní motocyklové federace se národnostního aspektu zbavit nelze. Jak Holanďané, tak Rakušané svého zástupce ve finálovém seriálu mají. Čech ovšem bude již podruhé chybět.

Naše trikolóra přitom do světového finále přece jen patří. Už jen s ohledem na historické úspěchy Antonína Švába, Milana Špinky, rodiny Klatovských a dalších borců. A to tím spíše, pokud přihlédneme ke kousíčku, který Lukáše Hutlu do letošního finále dělil.

Proto se nelze divite bude-li finálovou startovní listinu v Čechách provázet pocit hořkosti. Nebýt současného trendu oteplování planety, patřili bychom k ledařským velmocem. Vždyť i v nedávných letech nám počet uskutečněných závodů mohla celá kontinentální Evropa jen a jen závidět.

Nyní pořádně nemrzne ani ve Skandinávii, ani pod Alpami. Administrativní vyřazení jednoho národa může být dalším krokem k posunu ledařského mistrovství světa na úroveň otevřených celoruských her.

Finalisté světového šampionátu na ledové dráze:
ranking: / osobní číslo: / závodník:

1 / 333 / Danil Ivanov, RUS
2 / 106 / Dmitrij Koltakov, RUS
3 / 114 / Dinar Valejev, RUS
4 / 919 / Dmitrij Chomicevič, RUS
5 / 33 / Johann Weber, D
6 / 58 / Stefan Svensson, S
7 / 192 / Niclas Svensson, S
8 / 911 / Igor Kononov, RUS
9 / 100 / Franz Zorn, A
10 / 800 / Jasper Iwema, NL
11 / 50 / Harald Simon, A
12 / 97 / Ove Ledström, S
13 / 199 / Martin Haarahiltunen, S
14 / 665 / Charly S. Ebner, A
15 / 136 / Bart Schaap, NL

Seznam náhradníků:
1 / 212 / Lukáš Hutla, CZ
2 / 82 / Markus Jell, D
3 / 158 / Vladimir Čeblokov, KAZ
4 / 48 / Luca Bauer, D (FMI)
5 / 88 / Max Niedermaier, D