vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Tisková konference AK Markéta

Text: Šárka Rybenská, foto: Jan Kobzáň, výsledky: speedwaynews.cz
Tisková konference AK Markéta
07.06.2019
 

Poslední tiskové konference před Grand Prix v Praze, která se konala již tradičně v klubu Lávka, se mimo organizátorů zúčastnila divoká karta Václav Milík a druhý náhradník Ondřej Smetana.


Letošní Grand Prix odstartovala 18. května ve Varšavě. Tady svým vítězstvím překvapil Leon Madsen, který je v seriálu díky stálé divoké kartě. Další závod se jel ve slovinském Kršku. Zde zvítězil Bartosz Zmarzlik. Výborný výkon předvedl Martin Vaculík, který skončil na druhém místě před Madsenem.

Pražský závod je plánován na sobotu 15. června. Ani tady neuvidíme diváky oblíbeného Grega Hancocka, který ze seriálu prozatím odstoupil, protože se rozhodl stát po boku své těžce nemocné ženě Jennie. Nahradí ho Robert Lambert.

Vzhledem k tomu, že vstupenky na pražskou Markétu rychle mizely, pořadatelé navýšili celkovou kapacitu stadionu pomocí mobilní tribuny. Zájem byl stále velký, i vstupenky na mobilní tribunu byly rychle vyprodány, a tak se pořadatelé rozhodli dát do předprodeje i vstupenky na stání. Vzhledem k bezpečnostním opatřením je však počet těchto vstupenek omezený, proto neváhejte, a pokud ještě vstupenky na pražský závod nemáte, zakupte si je co nejdříve prostřednictvím sítě TicketPortal nebo po předchozí domluvě na stadionu Markéta.

Pokud si na stadionu zakoupíte program závodu, naleznete v něm spoustu zajímavých informací. Součástí programu bude i křížovka na plochodrážní téma. Ten, kdo jí vyplní a správnou tajenku odešle dle pravidel v programu uveřejněných, bude mít možnost vyhrát 2 vstupenky na příští ročník Czech Republic FIM Speedway Grand Prix.

I v letošním roce bude probíhat na stadionu doprovodný program, jehož součástí bude vystoupení mládeže v tanci jménem Street Dance, nebude chybět ani bubenická kapela a v neposlední řadě bude na programu vystoupení na velkých trampolínách. Sportovci si pro fanoušky ploché dráhy připravili také malé překvapení.

Stejně jako v loňském roce, i letos proběhne autogramiáda, které se zúčastní Robert Lambert, Martin Vaculík, Nielse Kristian Iversen a samozřejmě Václava Milík

Podpisy svých oblíbených jezdců, kteří spolupracují s Monster Energy, budou mít fanoušci možnost získat i u Monster stanu. Tady budou tradičně „rozdávána“ trička, závodní vesty či různé propagační materiály.

Divokou kartu obdržel tedy Václav Milík. Ten, po loňské, ne příliš úspěšné sezóně dokazuje, že letos je jeho forma skvělá, což potvrdil i v maďarském Nagyhalasz při Challenge, kde si vybojoval postup do mistrovství Evropy. Naděje na jeho skvělé umístění v pražské části seriálu GP tedy žije. Prvním náhradníkem je Zdeněk Holub a druhým Ondřej Smetana. Přijďte Václava podpořit a vytvořit mu atmosféru, která jeho výkon podpoří a „potáhne“ ho dopředu.

Pokladny se v den závodu otevírají v 11:00 hod., stadion se divákům otevírá v 16:30 hod., autogramiáda proběhne v 17:10 – 17:30 hod. doprovodný program je plánován od 17:45 do 18:40 hod., slavnostní nástup v 18:48 hod., 1. jízda závodu v 19:04 hod. Po ukončení závodu bude odpálen již tradiční ohňostroj.

Páteční trénink je přístupný veřejnosti a v nové podobě je divácky velmi atraktivní. Trénink začíná v 17:30, kdy jezdci vyjíždí na dráhu dle daného pořadí, od 19:00 hodin pak začne kvalifikační měřený trénink (letošní novinka seriálu Grand Prix), který je velmi důležitý pro sobotní závod. Každý motocykl je vybaven elektronickým systémem, který určuje pořadí. Jezdci přijíždějí na dráhu jednotlivě a každý má jednu minutu na dráze. Je pouze na jeho uvážení, kolikrát za tento čas ovál objede. Vždy se počítá nejlepší čas kola. Pokud uplyne časový limit, tj. minuta, a závodník ještě neprojel cílem, má právo toto kolo dokončit. Závodník s nejlepším časem v tréninku má jako první možnost volby při vybírání startovního čísla pro následující den. Pokud se jezdec tréninku nezúčastní, zůstává mu zbylé startovní číslo, v případě, že se tréninku nezúčastní jezdců více, provede jury tradiční los. Náhradníci se časové kvalifikace neúčastní.

Vstupné na páteční trénink je 150,- Kč, děti do 15 let mají vstup zdarma. Stadion se pro diváky otevře v 16:45 hod., trénink proběhne 17:30 – 19:30 hod., kvalifikační měřený trénink proběhne 19:00 – 20:00.