CzechBike.cz Paddock Blue 2018 150x950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. září do 22. září 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

ME Supermoto S2 – Sestriere

Foto: Youthstream
ME Supermoto S2 – Sestriere
10.09.2019
 

Mistrovství Evropy Supermoto pokračovalo finálovým kolem a Milan Sitnianský se opět prosadil na pódium.


Italské zimní letovisko Sestriere hostilo o uplynulém víkendu závěrečné kolo evropského šampionátu Supermota kategorie S2. Pod horami regionu Piemonte se na městském okruhu z vítězství těšil šampión Thomas Chareyre z Francie, který opět vyhrál obě jízdy a navázal tak na úspěšné předchozí závody letošní sezony, jež všechny vyhrál. Na startovním roštu byl z českých jezdců opět pouze Milan Sitnianský, který ovšem předvedl parádní představení a podruhé v řadě se dokázal prosadit na pódium, kde mu za francouzskými jezdci Chareyrem a Cousinem patřila třetí pozice.

S2 – 1. závod: 1. CHAREYRE, Thomas (FRA, TM) 20 kol / 20:32:985; 2. SITNIANSKY, Milan (CZE, Honda) +3.352; 3. COUSIN, Nicolas (FRA, Honda) +7.473; 4. SAMMARTIN, Elia (ITA, Honda) +7.996; 5. HINTZ, Jannik (GER, Husqvarna) +20.774; 6. D ADDATO, Luca (ITA, Honda) +21.393; 7. BUNOD Emerick (FRA, Honda) +25.910; 8. FILIPPETTI Gioele (ITA, TM) +28.431; 9. VERTEMATI, Michael (ITA, Vertemati) +41.204; 10. PALS, Patrick (EST, TM) +57.150

S2 – 2. závod: 1. CHAREYRE Thomas (FRA, TM) 20 kol / 20:39.398; 2. COUSIN Nicolas (FRA, Honda) +04.799; 3. CLASS Markus (GER, Husqvarna) +05.799; 4. BUNOD Emerick (FRA, Honda) +06.572; 5. SITNIANSKY Milan (CZE, Honda) +07.283; 6. D ADDATO Luca (ITA, Honda) +08.209; 7. SAMMARTIN Elia (ITA, Honda) +10.152; 8. HINTZ Jannik (GER, Husqvarna) +36.418; 9. PALS Patrick (EST, TM) +52.755; 10. FILIPPETTI Gioele (ITA, TM) +55.970; 11

S2 – celkové pořadí: 1. CHAREYRE Thomas (FRA, TM) 50 bodů (25+25); 2. COUSIN Nicolas (FRA, Honda) 42 (20+22); 3. SITNIANSKY Milan (CZE, Honda) 38 (22+16); 4. BUNOD Emerick (FRA, Honda) 32 (14+18); 5. SAMMARTIN Elia (ITA, Honda) 32 (18+14); 6. D ADDATO Luca (ITA, Honda) 30 (15+15); 7. HINTZ Jannik (GER, Husqvarna) 29 (16+13); 8. CLASS Markus (GER, Husqvarna) 28 (8+20); 9. FILIPPETTI Gioele (ITA, TM) 24 (13+11); 10. PALS Patrick (EST, TM) 23 (11+12)

S2 – průběžné pořadí šampionátu: 1. CHAREYRE Thomas (FRA, TM) 250 bodů; 2. CLASS Markus (GER, Husqvarna) 189; 3. SAMMARTIN Elia (ITA, Honda) 183; 4. SITNIANSKY Milan (CZE, Honda) 176; 5. COUSIN Nicolas (FRA, Honda) 169; 6. FILIPPETTI Gioele (ITA, TM) 125; 7. HINTZ Jannik (GER, Husqvarna) 124; 8. GAYA Jaume (ESP, Suzuki) 110; 9. MONTICELLI Diego (ITA, TM) 108; 10. MADISSON Eero (FIN, KTM) 94 ... 21. KEJMAR, Pavel (CZE, TM) 27; 23. PROVAZNÍK, Erik (CZE, Yamaha) 24; 30. FLIGR, Denis (CZE, Honda) 9

S2 Lites – průběžné pořadí šampionátu: 1. FILIPPETTI Gioele 208 bodů; 2. HINTZ Jannik (GER, Husqvarna) 201; 3. GAYA Jaume (ESP, Suzuki) 173; 4. MADISSON Eero (FIN, KTM) 153; 5. PALS Patrick (EST, TM) 151; 6. TSCHUPP Raoul (SUI, TM) 117; 7. VERTEMATI Michael (ITA, Vertemati) 78; 8. FONSECA Rafael (BRA, Suzuki) 67; 9. REHN Pedro (BRA, Suzuki) 66; 10. GUSTAFSON Hampus (SWE, Husqvarna) 54 ... 15. PROVAZNÍK, Erik (CZE, Yamaha) 40; 19. FLIGR, Denis (CZE, Honda) 23

Junior – průběžné pořadí šampionátu: 1. HINTZ Jannik (GER, Husqvarna) 238 bodů; 2. GAYA Jaume (ESP, Suzuki) 225; 3. BUNOD Emerick (FRA, Honda) 47; 4. FLIGR Denis (CZE, Yamaha) 40; 5. BONNAL Steve (FRA, TM) 38; 6. BARTSCHI Yannick (SUI, Honda) 38; 7. CATHERINE Youry (FRA, Honda) 36