vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Blíží se 35. Drag Day

Text a foto: Yvona Kneblová
Blíží se 35. Drag Day
29.06.2014
 

Mezinárodní závod Czech Drag Serie – Mezinárodní Mistrovství ČR dragsterů, se odehraje na tradičním místě – letišti Hoškovice u Mnichova Hradiště.

 
Pozvánka  na letos již druhý DRAG DAY -  mezinárodní závod Czech Drag Serie – Mezinárodní mistrovství ČR dragsterů.
Závod se koná v sobotu 19. července na letišti v Hoškovicích u Mnichova Hradiště.
 
Je to závod mezinárodní, a tak se závodu zúčastní také zahraniční jezdci jako je např. německý jezdec Dirk Scholz na Suzuki GSXR1000, který si z květnového závodu odvezl vítězství ve třídě Super Street Bike. Velkou konkurencí mu bude loňský „Mistr ČR“ v této třídě – Tomáš Čížek na Kawasaki ZX12RNX – nejrychlejší český jezdec v této třídě. A s nimi celá česká a zahraniční závodní špička bude opět bojovat o cenné body a umístění v průběžném pořadí seriálu. Závodit  budou ve třídách sériových motocyklů jako je třída Pro Street – ve které startuje např. na Hayabuse Patricie Baroňová. Dále pak v divácky velmi oblíbených  třídách modifikovaných – upravovaných a přeplňovaných motocyklů jako je Modified Street Twin uvidíme Vláďu Jedličku – loňského „Mistra ČR“ v této třídě na přeplňované Aprilii RSV NOS, ale i zatím vedoucího jezdce Zbyňka Kostelku na turbo Buellu. Ve třídě Super Street Bike pak  také Roberta Havlíka na přeplňované Suzuki GSXR a další a další. Letošní sezóna přeje mladým jezdcům. Ve třídě Junior Dragster jezdci od 7 let zdolávají 1/8 míle dlouhou dráhu za méně jak 12s s konečnou rychlostí okolo 80km/h. Ve třídě Teenager Dragster startují jezdci od 11 let a  zdolávají tuto vzdálenost za necelých 11s a s konečnou rychlostí okolo 100 km/h!!  Ve třídě speciálů – Competition Dragster uvidí diváci nejen loňského „Mistra ČR“ Pepu Čížka ale také André Bartáka, Pavla Bajera a další. V této divácky velmi atraktivní třídě speciálů –  Competition Dragster - startují speciálně postavené motocykly, které pro zvýšení výkonu používají kompresor, turbo nebo tzv. NOS nebo NX systém -  „rajčák“. Jejich výkon se pohybuje okolo 400 koní. Dosahují  zrychlení z 0 na 100 za 1,5 sekundy. Zdolávají čtvrtmílovou vzdálenost  za 8 sekund s konečnou rychlostní okolo 280km/h. 
 
Kromě oficiálního závodu dragsterů se pojede také závod pro amatéry Public Bikes, pro dámy samostatný závod Public Bikes Woman a Harley Davidson Cup.
 
Diváci  uvidí  vystoupení motocyklových kaskadérů. Svou kaskadérskou show předvede Mistr ČR ve Stuntridingu Pavel Korych.  V doprovodném programu budou mít své místo i rychlá auta.  V rámci „demo jízd“ si mohou diváci vyzkoušet jízdu na motocyklu Harley Davidson.
 
Během jednotlivých pauz při závodu budou mít diváci přístup do depa závodních strojů a všechny speciály si mohou prohlédnout pěkně zblízka. Moderovat celý závod bude Dragster Ultra Fans – Honza Polma !!
 
Závod  začíná v 9.30 hod. kvalifikačními jízdami všech tříd. Doprovodný program včetně závodu Public a Harley Davidson Cup proběhne v polední pauze od cca 11.30 hod.  Po slavnostním představení jezdců od 13.00 hod. začne hlavní závod.
 
Do závodu pro amatéry je nutné se přihlásit do 10.00 hod. Parkování přímo na letišti. Příjezd na letiště je přes Mnichovo Hradiště kolem Zámku !!!! Občerstvení zajištěno !!!
 
Vstupné 150,-Kč, děti do 12 let zdarma.
 
Adrenalin o prázdninách -  to je sobota 19.července na letišti v Hoškovicích u Mnichova Hradiště.
Více informací o závodě, startovní listinu, program, informace pro zájemce o závod pro příchozí -  to všechno  najdete na www.dragster.cz
 
Program:
07.00 – 09.00 Technická a administrativní přejímka
09.30 – 12.00 Kvalifikační jízdy všech tříd MEZ MČR dragsterů
11.00 Závod tříd pro amatéry – Public Bikes + HD Cup (registrace do 10.00.hod)
12.00 – 12.45 Doprovodný program:
Kaskadérská show – motocykloví kaskadéři
Show Cars
12.45 Představení jezdců
13.00 Hlavní závod MEZ MČR dragsterů
17.00 Vyhlášení vítězů