vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Závody dragsterů finišují v sobotu, 3. září

Text a foto: Yvona Kneblová
Závody dragsterů finišují v sobotu, 3. září
26.08.2011
 

Seriál Czech Drag Serie – Mezinárodní mistroství ČR dragsterů se blíží do finále. V sobotu 3. září se koná na letišti v Hoškovicích u Mnichova Hradiště finálový závod – Drag Day Finals.

 
Je to poslední, finálový závod, kde poslední získané body budou rozhodovat o umístění jezdců v konečném pořadí MEZ MČR.  Nebude chybět ani velmi oblíbený závod pro příchozí – Public Bikes!!
 
V dopoledních hodinách proběhnou kvalifikační jízdy všech tříd. Během poledního doprovodného programu začne závod pro příchozí, depo závodních strojů bude otevřeno pro diváky a proběhne závod rychlých automobilů. Od 13.00 hod. začne po představení jezdců hlavní závod Mistrovství ČR dragsterů.
 
Dragster je speciálně postavený a upravený motocykl o výkonu cca 400 „koní“, pro zvýšení výkonu přeplňovaný „rajčákem“, turbem nebo kompresorem.  Zdolá závodní dráhu, 400m dlouhou, s pevným startem za 8s, s konečnou rychlostí okolo 280 km/h. Zrychlení těchto strojů je z 0 na 100km za 1,2s !!!!! Nejrychlejším českým jezdcem je Otto Knebl na stroji KDF ZZR1400 turbo. čtvrt míle dlouhou závodní dráhu zdolá za 7,8s s rychlostí 298 km/h !!!!!!
 
Pokud máte rádi adrenalinové závody, přijeďte 3. září do Hoškovic u Mnichova Hradiště.
Občerstvení zajištěno, parkování přímo na letišti.
Informace na www.dragster.cz