vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

První výstava dragsterů u nás

TZ OC Šestka
První výstava dragsterů u nás
19.10.2010
 

Speciálně upravený „brouk“ Volkswagen Super Gas, nejrychlejší VW v Evropě, se představí v zahajovací show na střeše OC Šestka.

 

Ďábelsky rychlé stroje, šlehající plameny a podivuhodný, tuningový vzhled. Přesně tuto kombinaci nabízejí speciálně upravená auta a motorky - DRAGSTERY. Vůbec první výstavu těchto strojů v České republice slavnostně zahájí v sobotu 23. 10. symbolickým přestřižením pásky oblíbený moderátor a velký milovník motorek – Dalibor Gondík v rámci show v obchodním centru Šestka na Praze 6. Dvoutýdenní výstava pak zmapuje vývoj těchto speciálně upravených strojů, které byly uzpůsobeny tomu, aby na krátkou vzdálenost ¼ míle (402 m) uměly dosahovat co největšího zrychlení. K vidění budou závodní vozidla i motorky ze soukromých sbírek, milovníci tohoto extrémního sportu se mohou těšit například na speciálně upravené, 10 metrů dlouhé auto z královské třídy Top Fuel, které umí zrychlit z 0 na 100 km/h za necelou vteřinu. Auta, motorky i fotografie strojů v akci budou k vidění od soboty 23. října do neděle 7. listopadu v pražském obchodním centru Šestka. Slavnostní zahájení s ukázkou nastartovaného auta i motorky s motorem helikoptéry, včetně krátké projížďky nového českého rekordmana proběhne na střeše obchodního centra v sobotu 23.10.2010 od 15 hodin. Těšit se kromě ohnivého startu můžete také na akrobatickou show kvarteta motorka, čtyřkolka, brusle a kolo.

 

Dragstery, neboli speciálně upravené stroje (auta a motorky) jsou uzpůsobeny tomu, aby dosahovaly co největšího zrychlení v co nejmenším čase. Závody se pořádají pouze na ¼ míle (402 m) a na konci této trasy bývá rychlost kolem 300 km/hod (ale existují i modely, které dosáhnou mnohem vyšší rychlosti). Všechny stroje jsou sestavovány na míru, individuálně podle přání majitele, každý kus je tedy naprostý originál. Tento adrenalinový sport pochází původem z Ameriky, a protože se u nás teprve rozvíjí bude mít široká veřejnost díky výstavě v obchodním centru Šestka vůbec první možnost se s dragstery blíže seznámit.

 

Pro všechny je v den slavnostního zahájení v sobotu 23.10.2010 od 15 hodin připravena ukázka nastartování zástupců z obou kategorií dragsterů – představí se dvě motorky a jedno auto, a to přímo na střeše OC Šestka.

 

Motorka Jet Bike s příznačným názvem Hellfire má turbínový motor z vrtulníku, který po nastartování šlehá plameny a dým - diváci se tak budou moci na živo přesvědčit o síle těchto ďábelských strojů. Druhou motorkou bude Suzuki Hayabuso Turbo SSB se svým majitelem, Ondřejem Klymčiwem, novým českým rekordmanem, který ¼ mílovou trať zvládl v čase 7,73 sekund.

Za auta bude připraven speciálně upravený „brouk“ Volkswagen Super Gas, nejrychlejší VW v Evropě. Trasu ¼ míle zvládne za 8,5 sekundy a v cílové pásce dosahuje rychlosti 265 km/hod. Tomuto výkonu také odpovídá spotřeba, která se pohybuje kolem 10 litrů za ¼ míle.

Kromě ukázky dragsterů se milovníci rychlých strojů mohou těšit na efektní akrobatickou motorshow přímo na střeše centra ve složení motorka, čtyřkolka, kolo a brusle. Půlhodinová show profesionálních kaskadérů předvede řadu triků, při kterých se až tají dech, dokonalé propojení všech čtyř jezdců. Připraveny jsou nejrůznější smyky, drifty, jízda motorky jen na předním či zadním kole, piruety, skoky a mnoho dalšího!