vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Klymčiw je dál udržován v umělém spánku

Tisková zpráva týmu Klymčiw Racing
Klymčiw je dál udržován v umělém spánku
14.01.2018
 

Ondřej Klymčiw včera odpoledne podstoupil v nemocnici v Limě operaci dvou zlomených obratlů. Lékaři českého dakarského závodníka dál udržují v umělém spánku. Přinášíme aktualizace o jeho zdravotním stavu.

 
Český závodník na rallye Dakar 2018 Ondřej Klymčiw během včerejšího odpoledne peruánského času podstoupil operaci dvou zlomených obratlů. Ta proběhla v pořádku bez komplikací a lékaři plánovali jeho probuzení na dnešek.
 
"Ondra je dál udržován v umělém spánku. Probuzený bude nejspíš ve středu, ale lékaři mu postupně začali snižovat anestetika. Jeho zdravotní stav se vyvíjí dobře. Stále leží na pokoji jednotky intenzivní péče a na normální pokoj půjde až po probuzení," uvedla Ondrova manželka Tereza, která je s ním v nemocnici v Limě.
 
Zítra to bude již týden, co je Ondra v nemocnici. Tam se dostal po těžkém pádu ve třetí etapě v pondělí 8. ledna 2018. Jeho stav se každým dnem zlepšuje, což jsou dobré zprávy pro celý tým i fanoušky. Děkujeme za podporu.
 
Tým Klymčiw Racing dál pokračuje v letošním 40. ročníku rallye Dakar. Soutěž je v tuto chvíli na území Bolívie, kde jezdci týmu Petr Vlček, Bill Conger a Gabriela Novotná dokončují 8. etapu. Zítřejší 9. etapa bude kvůli nepřízni počasí zrušena a závod se poté přesune již do Argentiny.