vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Klymčiw po další operaci, Novotná letí domů

Tisková zpráva týmu Klymčiw Racing
Klymčiw po další operaci, Novotná letí domů
19.01.2018
 

Ondřej Klymčiw dnes v Peru podstoupil další drobný zákrok s plícemi a jeho stav se vyvíjí dobře. První česká motorkářka na Dakaru Gabriela Novotná je na cestě domů.

 
Ondřej Klymčiw dnes v peruánské nemocnici v Limě podstoupil další drobný zákrok. Šlo o avizovaný drén do plic. Jeho zdravotní stav se dál vyvíjí dobře a Ondra už by nejraději vyskočil z postele. Jeho manželka Terka posílá další zprávy o jeho stavu.
 
"Ondra je po drobném zákroku, při kterém mu do plíce zavedli drén. Ten má za úkol odvádět tekutinu, která se do plíce dostala v důsledku poranění při operaci. Jinak se všechno vyvíjí dobře. Chce se hýbat, vstávat, ale musí být v klidu, takže prudí. Zatím se nechce fotit, ale doufám, že už ho zítra přemluvím ;)."
 
Gabriela Novotná se rozloučila s rallye Dakar a už je na cestě domů. Dnes nasedla v Argentině na letadlo a už zítra ji můžete přivítat na letišti v Praze.
 
"Naše hrdinka Gabriela Novotná, berounská Johanka z Arku, přistane zítra na letišti Václava Havla ve 13:40 - T2. Pojďme ji přivítat a podpořit. Gabrielu poté odvezou na operaci ramene. Děkujeme všem, kdo jste likovali, posílali zprávy a sledovali tuto cestu za splněním životního snu. Všem příznivcům děkujeme. Tým Indigo Racing."
 
Petr Vlček a Bill Conger měli dnes nastoupit do 12. etapy, ale pořadatelé se ji rozhodli pro motorky a čtyřkolky zrušit. Oba dva jezdce týmu Klymčiw Racing proto čekal jen přesun do dalšího bivaku ve městě San Juan. Zítra je čeká 13. etapa při cestě do Córdoby, ve kterém o den později po krátké finální etapě proběhne i slavnostní zakončení letošního 40. ročníku rallye Dakar.