přihlášení pro registrované
jméno:
heslo:
registrovat zapomenuté heslo
 
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. května do 27. května 2012.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Laia Sanz zůstala jedinou ženou na motorce

Foto: DPPI
Laia Sanz zůstala jedinou ženou na motorce
09.01.2012
 

Multišampiónka světového v trialu a nejlepší žena loňského Dakaru, zůstala posledním zástupcem něžného pohlaví v letošní kategorii motocyklů.

 
Po loňské pětici vstoupily do letošního Dakaru pouze dvě ženy, jenže Rosa Romero Font ze Španělska záhy odstoupila a v soutěži něžného pohlaví zůstala pouze její krajanka Eulalia Sanz Pla-Gilibert, známá po celém světa zkráceně jako Laia Sanz.
 
Ovšem i tato mnohonásobná vítězka evropského i světového šampionátu v trialu žen, měla v dosavadních etapách několik problémů, přičemž ten největší byl pád ve čtvrté etapě, při kterém si zranila ruku. I proto byl včerejší volný den tím nejlepším balzámem na hojící se zranění.
 
„Předem ohlášená hrůzostrašná smyčka Copiapó – Copiapó nakonec nebyla tak strašná, jak jsem očekávala,“ říká Laia Sanz, která obhajuje loňské 39. místo celkové klasifikace motocyklů, a která je momentálně na 51. místě. „Popravdě řečeno, byl to nakonec nejlepší den, kdy vše šlo tak, jak mělo a já si to užívala. Po startu jsme mohli jet velmi rychle, ale bylo tam strašně prachu. Po tankování jsme se dostali do pouště, a tam jsem bez větších problémů předjela několik jezdců. Po dni volna jsem spokojená, protože jsem si mohla odpočinou a i ruka se zdá být již mnohem lepší.“