Paddock Blue 2018 racing

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. října do 14. října.

Rally Dakar 2018: 3. etapa

08.01.2018

Vítězem dnešní etapy se stal Sam Sunderland a postoupil do čela celkové klasifikace, bohužel my jsme přišli o nejrychlejšího jezdce, Ondra Klymčiw havaroval a skončil v nemocnici.

Sobota 8. ledna – 3. etapa: Pisco – San Juan De Marcona
Rychlostní zkouška: 296 km / celkem 504 km

Na účastníky rally dnes čekalo dalších bezmála 300 kilometrů v písku. Pro jezdce to znamená sledovat důsledně své navigační přístroje, ale u toho i nástrahy tratě, která nabídne mnoho hlubokých dun a zrádných písečných sjezdů a výjezdů.

---------------------------------------------------------

Doplnění z 2. etapy – Roučková na 45. místě
Olga Roučková včera do cíle dorazila až po uzávěrce našeho článku. Cílovou metu překonala na 45. pozici, a to se ztrátou 4:06:54 hodin na vítězného Casaleho.

Klymčiw zraněn a v nemocnici
Rally Dakar 2018 dnes skončila pro největšího českého favorita, Ondru Klymčiwa. Jezdec v první části etapy havaroval a utrpěl prozatím blíže nespecifikované zranění, kvůli kterému musel opustit svůj stroj a odcestovat na vyšetření do nemocnice. Dle informací ČTK je Klymčiw v bezvědomí

Po dvou etapách odstoupilo 13 motorek a 2 čtyřkoly
První dvě etapy přinesly první smutek v očích jezdců a jejich fanoušků. Již 13 motorkářů a dva čtyřkolkáři, se museli rozloučit s letošním závodem. Mezi odstoupivšími byli například Joaquim Rodrigues, Adrien Metge, či Jakub Piatek. Bohužel dnes se k nim přidal čtrnáctý motorkář – náš Ondřej Klymčiw.

Sunderland letos podruhé vyhrál etapu a šel do čela celkové klasifikace
Britský závodník Sam Sunderland zvítězil v dnešní etapě. Pro továrního jezdce KTM a obhájce loňského prvenství to bylo letošní druhé vítězství, a protože Joan Barreda Bort, který dnes startoval jako první, a jako vedoucí jezdec rally, měl problémy a ztratil bezmála půl hodiny, postoupil Sunderland do čela průběžného hodnocení závodu. Na druhém místě přijel dnes do cíle argentinský závodník Kevin Benavides, zatímco třetím v cíli byl Australan Toby Price.

Svitko poprvé v top ten
Slovenský závodník Štefan Svitko se dnes poprvé prosadil do první desítky, když etapu dokončil na sedmé pozici. V celkové klasifikaci se Slovák posunul na průběžné 14. místo.

Najlepším z našich Milan Engel
Poté, co se s rally musel rozloučit náš dosavadní nejlepší jezdec Ondřej Klymčiw, se na pozici nejrychlejšího českého závodníka posunul Milan Engel, který dnešní etapu dokončil na 34. místě. Celkově je jezdec týmu Moto Racing Group na 35. místě. Ve třetí etapě se dařilo také nováčku Janu Brabcovi, který dnes dojel na 40. místě. Do padesátky se poté vešel ještě šestačtyřicátý David Pabiška. Na 81. místě dojel do cíle Petr Vlček, zatímco Jan Veselý dokončil etapu na 92. místě. Rudolf Lhotský je 109. a Gabriela Novotná 114., ale stále ještě nejsou všichni jezdci v cíli.

Ve čtyřkolkách opět Casales
Zatím jako nepřemožitelný se zdá být Chilan Ignacio Casales, který si ve třetí etapě připsal letošní třetí vítězství. Dnes za ním skončil druhý Alexis Hernandez, který tak potěšil domácí, peruánské fanoušky. Třetí pozici vybojoval Argentinec Pablo Copetti.
Také dnes byl nejlepším z našich jezdců ten nejzkušenější, Josef Macháček, který do cíle dojel na 16. pozici. Zdeněk Tůma byl klasifikován na 33. místě, ale Tomáš Kubiena a Olga Roučková v době publikování článku nebyli ještě v cíli etapy. Zatímco Olga jede na předposledním kontrolním bodě na průběžné 41. pozici, a to se ztrátou bezmála 2,5 hodiny, tak zřejmě kalich hořkosti dnes do dna vypíjí Tomáš Kubiena, který ještě na posledním kontrolním bodě před cílem figuroval s 22 minutami ztráty na 11. pozici, ale v cíli prozatím není, což znamená, že z dobré pozice propadne dozadu výsledkovou listinou.
AKTUALIZACE - Olga Roučková dokončila etapu se ztrátou 2:52:52 na 42. místě.