Závody u nás i v zahraničí v období od 12. listopadu do 18. listopadu.

11.01.2018

Rally Dakar se dnes přesunula z Peru do Bolivie, ve zkrácené rychlostní zkoušce byl nejlepší Antoine Meo.

čtvrtek 11. ledna – 6. etapa: Arequipa – La Paz
Rychlostní zkouška: 313 km / celkem 760 km

Dnešní etapa znamenala loučení s jihoamerickým Peru. Dakarská karavana se přesunula do sousední Bolivie a měla u toho absolvovat 313 měřených kilometrů. Etapa měla být rozložená do dvou částí, ale pořadatele nakonec kvůli bezpečnosti úvodní část rychlostní zkoušky zrušili a jezdci do měřené sekce startovali až po původní neutralizační zóně. Písek tentokrát vystřídaly rychlé, prašné cesty ve vysoké nadmořské výšce (až 4700 m/m).

---------------------------------------------------------

Etapa zkrácená
Díky bezpečnosti jezdců byla dnešní rychlostní zkouška zkrácená z původních 313 kilometrů na „pouhých“ 194 ostrých kilometrů. Vypadla tak část v výjezdem do průsmyku ve výšce 4700 metrů. Start měřené části se posunul až na start druhé části rychlostní zkoušky na břehu jezera Titicaca, kde měli jezdci původně restart po neutralizační zóně.

Rudolf Lhotský odstoupil ze závodu
Z tiskové zprávy týmu Barth Racing: S lítostí oznamuje, že Rudolf Lhotský k dnešnímu dni již nepokračuje v závodě. Ve včerejší etapě utrpěl po pádu poranění břicha. 5. etapu nicméně dokončil a zvládl dojet cca 200 km dlouhý přejezd do bivaku. Večer šel na lékařské vyšetření a po doporučení lékařů se rozhodl v závodě nepokračovat.

Meo vyhrál etapu
Zkušený endurový závodník Antoine Meo vyhrál dnešní etapu. Francouzský jezdec v ní o půl minuty odsunul na druhou pozici argentinského závodníka Kevina Benavidese, když stejnou ztrátu měl v cíli zkrácené etapy také Australan Toby Price.

Benavides je v čele rally
K velkému výsledku má nakročeno Argentinec Kevin Benavides. Tento tovární jezdec Hondy dnes dokončil etapu na druhé pozici, ale i to mu stačilo k postupu do čela průběžné klasifikace celé rally. Na prvním místě vystřídal Francouze Adriena Van Beverena, jež je aktuálně druhý. Trojici nejrychlejších uzavírá Matthias Walkner z Rakouska.

Engel nejrychlejším Čechem
Po odstoupení Rudolfa Lhotského máme ve hře ještě šest závodníků na motocyklu a tři čtyřkolkáře. Nejlepším z motorkářů byl dnes třicátý Milan Engel. Za ním přijel do cíle na 43. místě Jan Brabec a na 51. místě David Pabiška. Další z našich, Petr Vlček, dokončil etapu na 63. pozici. Jan Veselý dojel na 83. pozici a tradičně jen kousek za ním pak Gabriela Novotná, která byly klasifikovaná na 86. místě.

Premiéra pro Gonzalese Ferioliho
Argentinský závodník Jeremias Gonzalez Ferioli se dnes radoval z premiérového etapového vítězství na Rally Dakar. Na druhé pozici dokončil šestou etapu jeho krajan Pablo Copetti, zatímco třetí byl Paraguayec Nelson Augusto Sanabria Galeano. Náš Josef Macháček dokončil bezmála dvě stovky ostrých kilometrů na 14. pozic. Zdeněk Tůma, který dál zůstává v celkové klasifikaci nejlepším českým čtyřkolkářem, dnes dojel na 20. místě. Závěrem již klasická věta – Olga Roučková je stále ještě na cestě do cíle etapy a její dnešní výsledek vám přineseme zítra.