Závody u nás i v zahraničí v období od 19. srpna do 25. srpna 2019.

Rally Dakar 2018: 6. etapa

13.01.2019

Vítězem šesté etapy letošní Rally Dakar se stal Pablo Quintanilla, který se navíc posunul do čela celkové klasifikace.

Neděle 13. ledna – 6. etapa: Arequipa – San Juan de Marcona
Rychlostní zkouška: 336 km / spojovací část 502 km

Po dni volna pokračuje dnes rally velmi dlouhou etapou, které startující zavede opět do obrovských písečných dun peruánské pouště, ale i na těžké, kamenité vysokohorské cesty. Více jak polovina etapy proběhne v dunách, z nichž čtyři jsou hodnoceny nejvyšší známkou.

---------------------------------------------------------

Nováček Santolino zraněný
Ještě před startem rychlostní části havaroval nováček letošní rally, Španěl Lorenzo Santolino. Bohužel se při pádu zranil a skončil tak ve vrtulníku, a poté v péči lékařských odborníků.

Quintanilla vyhrál etapu a jde do čela rally
Skvěle dnes zvládl etapu chilský závodník Pablo Quintanilla, který dokázal všechny překonat a po bezmála čtyřech hodinách rychlostní zkoušky vyhrát svou první letošní etapu. Na druhé pozici dokončil závod Argentinec Kevin Benavides, který dojel necelé dvě minuty za Quintanillou. Třetím místem se připomněl obhájce celkového prvenství, Rakušan Matthias Walkner.
Pablo Quintanilla dokázal umazat svou ztrátu v celkové klasifikaci natolik, že se může dnes radovat nejen z etapového vítězství, ale i z postupu do čela celkového pořadí rally.

Svitko se opět o pozici posunul
Další posun celkovým pořadím předvedl slovenský závodník Štefan Svitko, který dnešní etapu dokončil na sedmé pozici. Jeho čas mu stačil k tomu, aby se v celkové klasifikaci rally opět posunul, když po šesté etapě mu patří osmá pozice.

Skvělý Engel
Výborně dnes jeli naši Milan Engel s Janem Brabcem. Druhý jmenovaný se dokonce na 3. kontrolním bodě objevil v samotném čele etapového pořadí. Ještě na 6. kontrolním bodě byl pátý, ale poté ztratil a do cíle dojel na 24. pozici. Celkově lépe v etapě na tom tentokrát byl Milan Engel. Jezdec Moto Racing Group po skvělém finiši dojel na 16. místě.
Ostatní naši jezdci v době publikování článku v cíli etapy ještě nebyli.

Cavigliasso nemá konkurenci
Argentinský závodník Nicolas Cavigliasso ani dnes nenašel přemožitele v kategorii čtyřkolek. Mladý závodník vyhrál svou pátou letošní etapu z dosavadních šesti odjetých a jednoznačně tak potvrdil svou roli favorita na celkové prvenství.