KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. listopadu do 17. listopadu 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS Enduro 2019 – Španělsko

Foto: Youthstream
MS Enduro 2019 – Španělsko
15.05.2019
 

Třetí kolo světového endurového šampionátu proběhlo o uplynulém víkendu ve španělském Santiago de Compostela.


Ve španělském Santiago de Compostela se jel třetí závod letošního světového šampionátu enduristů. V celkovém pořadí EnduroGP se v sobotu i v neděli z vítězství radoval Brit Bradley Freeman, který ovládl i kategorii Enduro 1, ve které triumfoval po oba dva dny. V Enduro 2 si vítězství v sobotu připsal Loic Larrieu z Francie, v neděli poté vítěznou jízdu předvedl Giacomo Redondi z Itálie, zatímco v kategorii Enduro 3 si sobotní vítězství zajistil Brit Steve Holcombe, v neděli byl nejlepší jeho krajan Daniel McCanney.
Z českých jezdců ve Španělsku startovali Patrik Markvart a junior Kryštof Kouble. Nejlépe si vedl Patrik Markvart, který v kategorii E1 získal body za osmé a šesté místo. Kryštof Kouble v hodnocení juniorů bodoval 11. místem v sobotu, 12. místem v neděli.

Maxxis FIM Enduro 2018 – Santiago de Compostela (SPA)

EnduroGP – sobota
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 1:20:06,64
2. Steve Holcombe (GBR, Beta) +20,84
3. Daniel McCanney (GBR, TM) +25,08
4. Loic Larrieu (FRA, TM) +51,16
5. Alex Salvini (ITA, Honda) +57,19
---------------------
23. Patrik Markvart (CZE, KTM) +6:25:27

EnduroGP – neděle
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 1:24:40,58
2. Daniel McCanney (GBR, TM) +18,92
3. Giacomo Redondi (ITA, Husqvarna) +42,62
4. Alex Salvini (ITA, Honda) +1:10,68
5. Loic Larrieu (FRA, TM) +1:18,02
---------------------
21. Patrik Markvart (CZE, KTM) +7:20,11

EnduroGP – průběžné pořadí 2019
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 109 bodů
2. Steve Holcombe (GBR, Beta) 104
3. Daniel McCanney (GBR, TM) 90
4. Alex Salvini (ITA, Honda) 65
5. Christophe Charlier (FRA, Honda) 48



Enduro 1 – sobota
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 1:20:06,64
2. Thomas Oldrati (ITA, Honda) +2:05,17
3. Matteo Cavallo (ITA, Sherco) +2:24,88
4. Davide Guarneri (ITA, Honda) +2:41,91
5. Kirian Mirabet (SPA, Honda) +3:09,05
---------------------
8. Patrik Markvart (CZE, KTM) +6:25,27

Enduro 1 – neděle
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 1:24:40,58
2. Davide Guarneri (ITA, Honda) +1:47,95
3. Matteo Cavallo (ITA, Sherco) +2:09,32
4. Thomas Oldrati (ITA, Honda) +2:53,06
5. Rudy Moroni (ITA, KTM) +3:44,10
6. Patrik Markvart (CZE, KTM) +7:20,11

Enduro 1 – průběžné pořadí 2019
1. Bradley Freeman (GBR, Beta) 120 bodů
2. Davide Guarneri (ITA, Honda) 94
3. Matteo Cavallo (ITA, Sherco) 90
4. Thomas Oldrati (ITA, Honda) 84
5. Rudy Moroni (ITA, KTM) 64
6. Patrik Markvart (CZE, KTM) 56



Enduro 2 – sobota
1. Loic Larrieu (FRA, TM) 1:20:57,80
2. Alex Salvini (ITA, Honda) +6,03
3. Giacomo Redondi (ITA, Husqvarna) +49,49
4. Christophe Charlier (FRA, Honda) +55,52
5. Joe Wootton (GBR, Husqvarna) +1:16,67

Enduro 2 – neděle
1. Giacomo Redondi (ITA, Husqvarna) 1:25:23,20
2. Alex Salvini (ITA, Honda) +28,06
3. Loic Larrieu (FRA, TM) +35,40
4. Christophe Charlier (FRA, Honda) +2:03,07
5. Benjamin Herrera (CHIL, Beta) +2:22,21

Enduro 2 – průběžné pořadí 2019
1. Alex Salvini (ITA, Honda) 98 bodů
2. Christophe Charlier (FRA, Honda) 84
3. Giacomo Redondi (ITA, Husqvarna) 72
4. Loic Larrieu (FRA, TM) 70
5. Benjamin Herrera (CHIL, Beta) 68



Enduro 3 – sobota
1. Steve Holcombe (GBR, Beta) 1:20:27,48
2. Daniel McCanney (GBR, TM) +4,24
4. David Abgrall (FRA, Beta) +3:17,08
5. Anthony Geslin (FRA, Beta) +3:39,29
5. Simone Trapletti (ITA, Gas Gas) +10:15,29

Enduro 3 – neděle
1. Daniel McCanney (GBR,TM) 1:24:59,50
2. Steve Holcombe (GBR, Beta) +1:10,25
3. David Abgrall (FRA, Beta) +3:52,30
4. Anthony Geslin (FRA, Beta) +3:57,46
5. Simone Trapletti (ITA, Gas Gas) +11:54,50

Enduro 3 – průběžné pořadí 2019
1. Steve Holcombe (GBR, Beta) 117 bodů
2. Daniel McCanney (GBR,TM) 105
3. Anthony Geslin (FRA, Beta) 82
4. David Abgrall (FRA, Beta) 82
5. Simone Trapletti (ITA, Gas Gas) 33
---------------------
11. Jiří Hádek (CZE, KTM) 13



Enduro Junior – sobota
1. Andrea Verona (ITA, TM) 1:22:04,68
2. Enric Francisco (SPA, KTM) +32,83
3. Jack Edmondson (GBR, Sherco) +36,87
---------------------
11. Kryštof Kouble (CZE, KTM) +2:46,13

Enduro Junior – neděle
1. Andrea Verona (ITA, TM) +1:27:27,02
2. Theophile Espinasse (FRA, Sherco) +14,35
3. Jack Edmondson (GBR, Sherco) +16,51
---------------------
12. Kryštof Kouble (CZE, KTM) +3:01,81

Enduro Junior – průběžné pořadí 2019
1. Andrea Verona (ITA, TM) 120 bodů
2. Enric Francisco (SPA, KTM) 85
3. Theophile Espinasse (FRA, Sherco) 84
---------------------
14. Kryštof Kouble (CZE, KTM) 25