Yamaha
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS SuperEnduro 2017 – Španělsko

Foto: KTM / Future7Media / Jonty Edmunds
MS SuperEnduro 2017 – Španělsko
07.03.2017
 

Vítězem třetího podniku halového světového endura se stal Američan Colton Haaker, na pódium se podíval ale také náš David Cyprian, který mezi juniory skončil třetí.

 
Maxxis FIM SuperEnduro World Championship 2017 pokračovalo třetím           kolem, které proběhlo ve španělském Bilbau. Po třech bodovaných hlavních jízdách poprvé v kariéře zvítězil domácí jezdec KTM Alfredo Gomez, který vyhrál dvě jízdy a jedné byl druhý. Na druhém místě skončil tovární jezdec KTM Jonny Walker, kterého následoval tovární jezdec Husqvarny, Colton Haaker z USA..
Ve Španělsku se představil i náš David Cyprian, startující v kategorii Junior. Mladý závodník získal 24 bodů a skončil na sedmém místě. V celkové klasifikaci si udržel třetí místo, ale pouhý bod za ním je dvojice Humphreys a Apolle.
 
Super Enduro FIM World Championship 2016-2017 – Bilbao (SPA)
 
Kategorie PRESTIGE - superpole
1. Jonny WALKER (GBR, KTM) 42,260
2. Alfredo GOMEZ (SPA, KTM) 43,366
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 43,693
4. Mario ROMAN (SPA, Sherco) 45,924
5. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) 48,038
6. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Beta) 49,106
7. Pascal RAUCHENECKER (AUT, Husqvarna) 55,245
 
Kategorie PRESTIGE – 1. jízda
1. Jonny WALKER (GBR, KTM) 8 kol / 6:47,798
2. Alfredo GOMEZ (SPA, KTM) +1,744
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +12,927
4. Mario ROMAN (SPA, Sherco) +52,051
5. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) +1:00,995
6. Xavier LEON (SPA, Husqvarna) -1 kolo
7. Pascal RAUCHENECKER (AUT, Husqvarna) -1 kolo
8. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Beta) -1 kolo
9. Aurélien ADDESSO (FRA, Beta) -2 kola
10. Eloi SALSENCH (SPA, Beta) -2 kola
11. Diogo VIEIRA (PRT, Beta) -2 kola
12. Rannar UUSNA (SPA, KTM) -3 kola
13. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -3 kola
 
Kategorie PRESTIGE – 2. jízda
1. Alfredo GOMEZ (SPA, KTM) 8 kol / 7:00,403
2. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +4,726
3. Mario ROMAN (SPA, Sherco) +34,264
4. Jonny WALKER (GBR, KTM) +44,084
5. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) +45,413
6. Xavier LEON (SPA, Husqvarna) -1 kolo
7. Pascal RAUCHENECKER (AUT, Husqvarna) -1 kolo
8. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Beta) -2 kola
9. Aurélien ADDESSO (FRA, Beta) -2 kola
10. Eloi SALSENCH (SPA, Beta) -2 kola
11. Diogo VIEIRA (PRT, Beta) -3 kola
12. Rannar UUSNA (SPA, KTM) -3 kola
DNS David LEONOV (RUS, Husqvarna)
 
Kategorie PRESTIGE – 3. jízda
1. Alfredo GOMEZ (SPA, KTM) 9 kol / 7:40,058
2. Jonny WALKER (GBR, KTM) +8,712
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +45,190
4. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) -1 kolo
5. Mario ROMAN (SPA, Sherco) -1 kolo
6. Xavier LEON (SPA, Husqvarna) -2 kola
7. Pascal RAUCHENECKER (AUT, Husqvarna) -2 kola
8. Aurélien ADDESSO (FRA, Beta) -2 kola
9. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Beta) -2 kola
10. Eloi SALSENCH (SPA, Beta) -2 kola
11. Rannar UUSNA (SPA, KTM) -2 kola
12. Diogo VIEIRA (PRT, Beta) -3 kola
DNS David LEONOV (RUS, Husqvarna) -3 kola
 
Kategorie PRESTIGE – celkové pořadí
1. Alfredo GOMEZ (SPA, KTM) 2+17+20+20 / 59 bodů
2. Jonny WALKER (GBR, KTM) 3+20+13+17 / 53
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 1+15+17+15 / 48
4. Mario ROMAN (SPA, Sherco) 13+15+11 / 39
5. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) 11+11+13 / 35
6. Xavier LEON (SPA, Husqvarna) 9+9+9 / 27
7. Pascal RAUCHENECKER (AUT, Husqvarna) 8+8+8 / 24
8. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Beta) 7+7+6 / 20
9. Aurélien ADDESSO (FRA, Beta) 6+6+7 / 19
10. Eloi SALSENCH (SPA, Beta) 5+5+5 / 15
11. Diogo VIEIRA (PRT, Beta) 4+4+3 / 11
12. Rannar UUSNA (SPA, KTM) 3+3+4 / 10
13. David LEONOV (RUS, Husqvarna) 2+0+0 / 2
 
Kategorie PRESTIGE – průběžné pořadí 2017
1. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 165 bodů
2. Alfredo GOMEZ (SPA, KTM) 154
3. Jonny WALKER (GBR, KTM) 146
4. Mario ROMAN (SPA, Sherco) 98
5. Pascal RAUCHENECKER (AUT, Husqvarna) 77
6. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) 62
7. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 58
8. Mike BROWN (USA, Husqvarna) 56
9. Eloi SALSENCH (SPA, Beta) 48
10. Rannar UUSNA (SPA, KTM) 47
11. Aurélien ADDESSO (FRA, Beta) 37
12. Xavier LEON (SPA, Husqvarna) 27
13. Diogo VIEIRA (PRT, Beta) 25
14. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Beta) 20
15. Joan-Pau SEGURA (SPA, Gas Gas) 16
16. Pittens WESLEY (NED, Yamaha) 16
17. David LEONOV (RUS, Husqvarna) 16
18. John NYSTRÖM (SWE, KTM) 14