Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. června do 24. června.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS SuperEnduro 2018 – Švédsko

Foto: KTM / Future7Media / Jonty Edmunds
MS SuperEnduro 2018 – Švédsko
03.04.2018
 

Poslední závod halového světového endura proběhl ve švédském Lidköpingu a vyhrál ho britský závodník Billy Bolt. Mistrem světa se pro letošní rok stal Američan Cody Webb.

 
Maxxis FIM SuperEnduro World Championship 2018 má za sebou poslední letošní kolo, které proběhlo v Sparbanken Areně ve švédském Lidköpingu, jako Grand Prix Švédska. Po třech bodovaných hlavních jízdách si vítězství připsal britský závodník Billy Bolt, který v první jízdě dojel druhý a další dvě jízdy vyhrál. Celkově druhý skončil další Brit Jonny Walker, zatímco třetím místem se na závěr halové sezony prezentoval Tadeusz Blazusiak z Polska. Mistrem světa pro letošní rok se stal Američan Cody Webb.
 
Super Enduro FIM World Championship 2017-2018 – GP Švédska / Lidköping (SWE)
 
Kategorie PRESTIGE - superpole
1. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 39,393
2. Jonny WALKER (GBR, KTM) 40,119
3. Cody WEBB (USA, KTM) 40,474
4. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 42,272
5. Blake GUTZEIT (RSA, Yamaha) 45,158
6. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) 45,842
7. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 56,089
 
Kategorie PRESTIGE – 1. jízda
1. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 10 kol / 7:22,231
2. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) +4,533
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +7,190
4. Cody WEBB (USA, KTM) +10,419
5. Jonny WALKER (GBR, KTM) +28,471
6. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) +33,133
7. Blake GUTZEIT (RSA, Yamaha) +46,863
8. Cristobal GUERRERO (SPA, Yamaha) -1 kolo
9. Benjamin HERRERA (CHL, TM) -2 kola
10. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -2 kola
11. Magnus THOR (SWE, Beta) -2 kola
12. Eddie KARLSSON (SWE, Sherco) -3 kola
13. John NYSTROM (SWE, KTM) -4 kola
--------------------------
DNF David LEONOV (RUS, Gas Gas)
 
Kategorie PRESTIGE – 2. jízda
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 10 kol / 7:19,234
2. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) +7,954
3. Cody WEBB (USA, KTM) +21,014
4. Jonny WALKER (GBR, KTM) +35,993
5. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) -1 kolo
6. Blake GUTZEIT (RSA, Yamaha) -1 kolo
7. Benjamin HERRERA (CHL, TM) -1 kolo
8. Magnus THOR (SWE, Beta) -2 kola
9. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -2 kola
10. Cristobal GUERRERO (SPA, Yamaha) -2 kola
11. Eddie KARLSSON (SWE, Sherco) -3 kola
--------------------------
DNF Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM)
DNF John NYSTROM (SWE, KTM)
DNF David LEONOV (RUS, Gas Gas)
 
Kategorie PRESTIGE – 3. jízda
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 10 kol / 7:12,810
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +14,908
3. Jonny WALKER (GBR, KTM) +47,813
4. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) -1 kolo
5. Blake GUTZEIT (RSA, Yamaha) -1 kolo
6. Cody WEBB (USA, KTM) -1 kolo
7. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) -1 kolo
8. Benjamin HERRERA (CHL, TM) -1 kolo
9. Cristobal GUERRERO (SPA, Yamaha) -1 kolo
10. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -2 kola
11. Magnus THOR (SWE, Beta) -2 kola
12. Eddie KARLSSON (SWE, Sherco) -3 kola
13. David LEONOV (RUS, Gas Gas) -3 kola
--------------------------
DNF John NYSTROM (SWE, KTM)
 
Kategorie PRESTIGE – celkové pořadí
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 17+20+20 / 57 bodů
2. Jonny WALKER (GBR, KTM) 11+13+15+2 / 41
3. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 20+0+17+3 / 40
4. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) 9+17+13 / 39
5. Cody WEBB (USA, KTM) 13+15+9+1 / 38
6. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 15+11+8 / 34
7. Blake GUTZEIT (RSA, Yamaha) 8+9+11 / 28
8. Benjamin HERRERA (CHL, TM) 6+8+7 / 21
9. Cristobal GUERRERO (SPA, Yamaha) 7+5+6 / 18
10. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 5+6+5 / 16
11. Magnus THOR (SWE, Beta) 4+7+4 / 15
12. Eddie KARLSSON (SWE, Sherco) 3+4+3 / 10
13. David LEONOV (RUS, Gas Gas) 0+0+2 / 2
14. John NYSTROM (SWE, KTM) 2+0+0 / 2
 
Kategorie PRESTIGE – konečné pořadí MS 2018
1. Cody WEBB (USA, KTM) 240 bodů
2. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 226
3. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 225
4. Jonny WALKER (GBR, KTM) 194
5. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 180
6. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) 171
7. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 105
8. Blake GUTZEIT (RSA, Yamaha) 102
9. Cristobal GUERRERO (SPA, Yamaha) 77
10. Benjamin HERRERA (CHL, TM) 68
11. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 54
12. Daniel MCCANNEY (GBR, Gas Gas) 41
13. Juan Pau SEGURA (SPA, KTM) 41
14. Alex SALVINI (ITA, Beta) 24
15. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 15