Paddock Blue 2018 racing
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. listopadu do 18. listopadu.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS SuperEnduro 2018 – Německo

Foto: KTM / Future7Media / Jonty Edmunds
MS SuperEnduro 2018 – Německo
08.01.2018
 

Vítězem druhého podniku halového světového endura se stal americký závodník Cody Webb.

 
Maxxis FIM SuperEnduro World Championship 2018 má za sebou druhé kolo, které proběhlo v Sachsenareně v německé Riese. Po třech bodovaných hlavních jízdách si vítězství připsal americký závodník Cody Webb, který vyhrál superpole, dvě rozjížďky a v jedné bodoval třetím místem.
V kategorii juniorů se opět představil český trialový jezdec Marek Wünsch, který ovšem ani svůj druhý pokus v letošním šampionátu nedotáhl do finálových jízd.
 
Super Enduro FIM World Championship 2017-2018 – Riesa (GER)
 
Kategorie PRESTIGE - superpole
1. Cody WEBB (USA, KTM) 42,016
2. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 42,848
3. Jonny WALKER (GBR, KTM) 43,170
4. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 43,233
5. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) 43,431
6. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 43,815
7. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 44,925
 
Kategorie PRESTIGE – 1. jízda
1. Cody WEBB (USA, KTM) 10 kol / 7:27,268
2. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +17,609
3. Jonny WALKER (GBR, KTM) +20,916
4. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +27,348
5. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) +32,706
6. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) +34,670
7. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +41,726
8. Blake GUTZEIT (RSA, Yamaha) -1 kolo
9. Daniel MCCANNEY (GBR, Gas Gas) -1 kolo
10. Cristobal GUERRERO (SPA, Yamaha) -1 kolo
11. Benjamin HERRERA (CHL, TM) -2 kola
12. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -2 kola
13. Alex SALVINI (ITA, Beta) -2 kola
14. Eloi SALSENCH (SPA, Beta) -2 kola
 
Kategorie PRESTIGE – 2. jízda
1. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 9 kol / 6:57,242
2. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +3,531
3. Cody WEBB (USA, KTM) +4,386
4. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) +9,097
5. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) +16,115
6. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +17,531
7. Jonny WALKER (GBR, KTM) +24,040
8. Cristobal GUERRERO (SPA, Yamaha) +47,199
9. Blake GUTZEIT (RSA, Yamaha) -1 kolo
10. Benjamin HERRERA (CHL, TM) -1 kolo
11. Daniel MCCANNEY (GBR, Gas Gas) -1 kolo
12. Alex SALVINI (ITA, Beta) -1 kolo
13. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -1 kolo
14. Eloi SALSENCH (SPA, Beta) -2 kola
 
Kategorie PRESTIGE – 3. jízda
1. Cody WEBB (USA, KTM) 10 kol / 7:29,752
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +7,022
3. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) +14,798
4. Jonny WALKER (GBR, KTM) +23,995
5. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +24,001
6. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) +25,312
7. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +30,736
8. Cristobal GUERRERO (SPA, Yamaha) -1 kolo
9. Blake GUTZEIT (RSA, Yamaha) -1 kolo
10. Benjamin HERRERA (CHL, TM) -1 kolo
11. Eloi SALSENCH (SPA, Beta) -1 kolo
12. Daniel MCCANNEY (GBR, Gas Gas) -1 kolo
13. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -1 kolo
--------------------------------
DNF Alex SALVINI (ITA, Beta)
 
Kategorie PRESTIGE – celkové pořadí
1. Cody WEBB (USA, KTM) 20+15+20+3 / 58 bodů
2. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 17+20+8 / 45
3. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 13+13+17 / 43
4. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 11+11+15+2 / 39
5. Jonny WALKER (GBR, KTM) 15+8+13+1 / 37
6. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 8+17+11 / 36
7. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) 9+9+9 / 27
8. Cristobal GUERRERO (SPA, Yamaha) 5+7+7 / 19
9. Blake GUTZEIT (RSA, Yamaha) 7+6+6 / 19
10. Benjamin HERRERA (CHL, TM) 4+5+5 / 14
11. Daniel MCCANNEY (GBR, Gas Gas) 6+4+3 / 13
12. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 3+2+2 / 7
13. Eloi SALSENCH (SPA, Beta) 1+1+4 / 6
14. Alex SALVINI (ITA, Beta) 2+3+0 / 5
 
Kategorie PRESTIGE – průběžné pořadí 2018
1. Cody WEBB (USA, KTM) 106 bodů
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 93
3. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 83
4. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 80
5. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 74
6. Manuel LETTENBICHLER (GER, KTM) 70
7. Jonny WALKER (GBR, KTM) 52
8. Daniel MCCANNEY (GBR, Gas Gas) 46
9. Cristobal GUERRERO (SPA, Yamaha) 32
10. Blake GUTZEIT (RSA, Yamaha) 30
11. Alex SALVINI (ITA, Beta) 29
12. Eloi SALSENCH (SPA, Beta) 19
13. Benjamin HERRERA (CHL, TM) 17
14. Juan Pau SEGURA (SPA, KTM) 14
15. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 10
16. Aurélien ADDESSO (FRA, Beta) 5