KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 9. prosince do 15. prosince 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS SuperEnduro 2019 – Bilbao

Foto: Future7Media / Jonty Edmunds
MS SuperEnduro 2019 – Bilbao
09.04.2019
 

Závěrečný závod halového světového endura proběhl, jako Grand Prix Euskadi ve španělském Bilbau.


Maxxis FIM SuperEnduro World Championship 2019 má za sebou závěrečné kolo letošního šampionátu, které proběhlo v Bizkaia Areně ve španělském Bilbau, a to jako Grand Prix Euskadi. Po třech bodovaných hlavních jízdách si vítězství připsal tovární jezdec KTM Cody Webb, který bodoval vítězstvím v superpole, první a třetí jízdě a druhým místem v jízdě druhé. Celkově druhý skončil americký závodník Colton Haaker, jež si uhájil vedoucí postavení v celkové klasifikaci a může se těšit z letošního titulu Mistra světa. Třetím místem se prezentoval polský závodník Tadeusz Blazusiak.

Super Enduro FIM World Championship 2018-2019 – GP Euskadi / Bilbao (SPA)

Kategorie PRESTIGE – superpole
1. Cody WEBB (USA, KTM) 40,808
2. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 41,572
3. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 42,098
4. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) 43,826
5. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 45,565
6. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 45,586
7. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 50,555

Kategorie PRESTIGE – 1. jízda
1. Cody WEBB (USA, KTM) 10 kol
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +3,373
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +39,380
4. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +44,499
5. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) +55,332
6. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -1 kolo
7. William HOARE (GBR, KTM) -1 kolo
8. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -1 kolo
9. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -1 kolo
10. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) -2 kola
11. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) -2 kola
12. Sonny GOGGIA (ITA, Husqvarna) -3 kola
13. Alex GRAU (SPA, Sherco) -3 kola
14. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -4 kola

Kategorie PRESTIGE – 2. jízda
1. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 9 kol
2. Cody WEBB (USA, KTM) +4,311
3. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +16,015
4. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +26,618
5. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) +45,047
6. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) +48,001
7. William HOARE (GBR, KTM) -1 kolo
8. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -1 kolo
9. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) -1 kolo
10. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -1 kolo
11. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -1 kolo
12. Sonny GOGGIA (ITA, Husqvarna) -2 kola
13. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -2 kola
14. Alex GRAU (SPA, Sherco) -2 kola

Kategorie PRESTIGE – 3. jízda
1. Cody WEBB (USA, KTM) 10 kol
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +13,905
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +42,332
4. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) +47,375
5. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) +47,662
6. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -1 kolo
7. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -1 kolo
8. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -1 kolo
9. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) -1 kolo
10. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) -2 kola
11. Sonny GOGGIA (ITA, Husqvarna) -2 kola
12. Alex GRAU (SPA, Sherco) -3 kola
DIS Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna)

Kategorie PRESTIGE – celkové pořadí
1. Cody WEBB (USA, KTM) 3+20+17+20 / 60 bodů
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 2+15+20+15 / 52
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 1+17+15+17 / 50
5. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 11+11+11 / 33
6. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) 9+7+13 / 29
4. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 13+13+0 / 26
7. William HOARE (GBR, KTM) 8+8+0 / 16
8. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 7+6+7 / 20
10. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) 6+9+6 / 21
9. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) 7+5+9 / 19
11. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) 5+6+5 / 16
14. David LEONOV (RUS, Husqvarna) 2+3+8 / 13
12. Sonny GOGGIA (ITA, Husqvarna) 4+4+4 / 12
13. Alex GRAU (SPA, Sherco) 3+2+3 / 8

Kategorie PRESTIGE – konečné pořadí MS 2019
1. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 263 bodů
2. Cody WEBB (USA, KTM) 259
3. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 234
4. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 155
5. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 145
6. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 124
7. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) 121
8. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) 118
9. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) 100
10. David LEONOV (RUS, Husqvarna) 74
11. Cristobal GUERRERO RUIZ (SPA, Yamaha) 74
12. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) 69
13. Emil JUSZCZAK (POL, KTM) 27
14. Alex GRAU (SPA, Sherco) 22
15. Sonny GOGGIA (ITA, Husqvarna) 21
16. Grzegorz KARGUL (POL, KTM) 14
17. Ib ANDERSEN (NOR, Gas Gas) 4