CzechBike.cz Paddock Blue 2018 150x950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 7. října do 13. října 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS SuperEnduro 2019 – Riesa

Foto: KTM / Future7Media
MS SuperEnduro 2019 – Riesa
07.01.2019
 

Druhý závod halového světového endura proběhl v německé Riese a vyhrál ho americký závodník Cody Webb.


Maxxis FIM SuperEnduro World Championship 2019 má za sebou druhé kolo letošního šampionátu, které proběhlo v Sachsen Areně v německé Riese. Po třech bodovaných hlavních jízdách si vítězství připsal obhájce titulu, americký závodník Cody Webb, který vyhrál první i druhou jízdu a dojel třetí v poslední, třetí jízdě. Celkově druhý skončil jeho kolega z továrního týmu KTM, Polák Taddy Blazusiak, zatímco třetím místem se prezentoval další americký závodník, tovární jezdec Husqvarny, Colton Haaker.

Super Enduro FIM World Championship 2018-2019 – GP Německa / Riesa (GER)

Kategorie PRESTIGE – superpole

1. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 36,250
2. Cody WEBB (USA, KTM) 36,397
3. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 36,841
4. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) 38,023
5. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 38,065
6. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) 39,020
7. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 41,480

Kategorie PRESTIGE – 1. jízda
1. Cody WEBB (USA, KTM) 10 kol
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +4,442
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +36,616
4. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -1 kolo
5. Cristobal GUERRERO RUIZ (SPA, Yamaha) -1 kolo
6. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) -1 kolo
7. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -2 kola
8. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) -2 kola
9. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -2 kola
10. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -2 kola
11. Emil JUSZCZAK (POL, KTM) -2 kola
12. Grzegorz KARGUL (POL, KTM) -3 kola
-------------------
DNF Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna)
DNF Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna)

Kategorie PRESTIGE – 2. jízda
1. Cody WEBB (USA, KTM) 10 kol
2. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +19,141
3. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +22,699
4. Cristobal GUERRERO RUIZ (SPA, Yamaha) -1 kolo
5. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) -1 kolo
6. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) -1 kolo
7. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -1 kolo
8. Emil JUSZCZAK (POL, KTM) -1 kolo
9. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -1 kolo
10. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -2 kola
11. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) -2 kola
12. Alex GRAU (SPA, Sherco) -3 kola
13. Grzegorz KARGUL (POL, KTM) -3 kola
-------------------
DNF David LEONOV (RUS, Husqvarna)

Kategorie PRESTIGE – 3. jízda
1. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 10 kol
2. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) +22,716
3. Cody WEBB (USA, KTM) +28,896
4. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) -1 kolo
5. Cristobal GUERRERO RUIZ (SPA, Yamaha) -2 kola
6. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -2 kola
7. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -2 kola
8. Emil JUSZCZAK (POL, KTM) -2 kola
9. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) -2 kola
10. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -2 kola
11. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) -2 kola
12. Grzegorz KARGUL (POL, KTM) -2 kola
13. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -3 kola
14. Alex GRAU (SPA, Sherco) -4 kola

Kategorie PRESTIGE – celkové pořadí
1. Cody WEBB (USA, KTM) 2+20+20+15 / 57 bodů
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 1+17+15+20 / 53
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 3+15+17+17 / 52
4. Cristobal GUERRERO RUIZ (SPA, Yamaha) 11+13+11 / 35
5. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 9+11+13 / 33
6. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) 13+8+8 / 29
7. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) 6+6+9 / 21
8. Emil JUSZCZAK (POL, KTM) 4+7+7 / 18
9. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) 0+9+6 / 15
10. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 5+5+5 / 15
11. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) 7+4+4 / 15
12. David LEONOV (RUS, Husqvarna) 8+0+2 / 10
13. Grzegorz KARGUL (POL, KTM) 3+2+3 / 8
14. Alex GRAU (SPA, Sherco) 0+3+1 / 4

Kategorie PRESTIGE – průběžné pořadí MS 2019
1. Cody WEBB (USA, KTM) 109 bodů
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 107
3. Colton HAAKER (USA, Husqvarna) 101
4. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) 58
5. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 56
6. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 46
7. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 42
8. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) 40
9. Cristobal GUERRERO RUIZ (SPA, Yamaha) 35
10. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) 35
11. David LEONOV (RUS, Husqvarna) 28
12. Emil JUSZCZAK (POL, KTM) 26
13. Jose Maria JUAN BERNABEU (SPA, Sherco) 26
14. Sonny GOGGIA (ITA, Husqvarna) 9
15. Grzegorz KARGUL (POL, KTM) 8
16. Alex GRAU (SPA, Sherco) 4
17. Ib ANDERSEN (NOR, Gas Gas) 4