KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. do 9. února 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS SuperEnduro 2020 – A Coruña

Foto: KTM / Future7Media
MS SuperEnduro 2020 – A Coruña
20.01.2020
 

Dalším zastavením halového světového endura byla španělská A Coruña.


Maxxis FIM SuperEnduro World Championship 2020 má za sebou třetí kolo nového ročníku, které proběhlo v Coliseum da Coruña ve španělské A Coruña. Po třech bodovaných hlavních jízdách si vítězství připsal tovární jezdec Husqvarny, Billy Bolt, který zcela dominoval, když zvítězil v superpole i všech třech bodovaných jízdách. Celkově druhý skončil další britský závodník Jonny Walker, třetím místem se prezentoval další špičkový jezdec Taddy Blazusiak z Polska.

Super Enduro FIM World Championship 2019-2020 – GP Španělska / A Coruña (SPA)

Kategorie PRESTIGE – superpole
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 37:600 2. David LEONOV (RUS, Husqvarna) +1,985
3. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +2,066
4. Jonny WALKER (GBR, KTM) +2,215
5. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) +2,318
6. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +3,138
7. Emil JUSZCZAK (POL, Beta) +20,540

Kategorie PRESTIGE – 1. jízda
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 10 kol / 7:26,266
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +11,513
3. Jonny WALKER (GBR, KTM) +34,829
4. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) -1 kolo
5. Tim APOLLE (GER, Sherco) -1 kolo
6. Emil JUSZCZAK (POL, Beta) -1 kolo
7. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) -1 kolo
8. Will HOARE (GBR, KTM) -1 kolo
9. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -1 kolo
10. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) -1 kolo
11. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -1 kolo
12. Andris GRINFELDS (LAT, Beta) -2 kola
13. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -2 kola
14. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -2 kola

Kategorie PRESTIGE – 2. jízda
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 9 kol / 6:52,472
2. Jonny WALKER (GBR, KTM) +3,366
3. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) +35,875
4. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +36,690
5. Will HOARE (GBR, KTM) +47,830
6. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -1 kolo
7. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) -1 kolo
8. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) -1 kolo
9. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -1 kolo
10. Tim APOLLE (GER, Sherco) -1 kolo
11. Emil JUSZCZAK (POL, Beta) -1 kolo
12. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -1 kolo
13. Andris GRINFELDS (LAT, Beta) -2 kola
14. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -2 kola

Kategorie PRESTIGE – 3. jízda
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 10 kol / 7:18,487
2. Jonny WALKER (GBR, KTM) +36,602
3. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) +38,822
4. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) -1 kolo
5. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) -1 kolo
6. Will HOARE (GBR, KTM) -1 kolo
7. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) -1 kolo
8. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) -2 kola
9. Tim APOLLE (GER, Sherco) -2 kola
10. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) -2 kola
11. David LEONOV (RUS, Husqvarna) -2 kola
12. Emil JUSZCZAK (POL, Beta) -2 kola
13. Andris GRINFELDS (LAT, Beta) -2 kola
14. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) -3 kola

Kategorie PRESTIGE – celkové pořadí
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 3+20+20+20 / 63 bodů
2. Jonny WALKER (GBR, KTM) 15+17+17 / 49
3. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 1+17+13+15 / 46
4. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 13+15+11 / 39
5. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) 8+8+13 / 29
6. Will HOARE (GBR, KTM) 7+11+9 / 27
7. Tim APOLLE (GER, Sherco) 11+5+6 / 22
8. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 5+7+8 / 20
9. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 2+9+5 / 16
10. Emil JUSZCZAK (POL, Beta) 9+4+3 / 16
11. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) 1+6+7 / 14
12. David LEONOV (RUS, Husqvarna) 2+4+1+4 / 11
13. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) 6+3+1 / 10
14. Andris GRINFELDS (LAT, Beta) 3+2+2 / 7

Kategorie PRESTIGE – průběžné pořadí MS 2020
1. Billy BOLT (GBR, Husqvarna) 169 bodů
2. Tadeusz BŁAŻUSIAK (POL, KTM) 163
3. Jonny WALKER (GBR, KTM) 136
4. Alfredo GOMEZ (SPA, Husqvarna) 126
5. Blake GUTZEIT (RSA, Husqvarna) 89
6. Pol TARRES (SPA, Husqvarna) 78
7. Kevin GALLAS (GER, Husqvarna) 59
8. Tim APOLLE (GER, Sherco) 59
9. Will HOARE (GBR, KTM) 55
10. Emil JUSZCZAK (POL, Beta) 44
11. Xavier LEON SOLE (SPA, Husqvarna) 40
12. David LEONOV (RUS, Husqvarna) 36
13. Diogo VIEIRA (POR, Yamaha) 33
14. Andris GRINFELDS (LAT, Beta) 19