KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. do 23. února 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

OffRoad Maraton 2018 vyhlásil mistry

Tisková zpráva 24 Hours Agency, foto: Jiří Jonáš
OffRoad Maraton 2018 vyhlásil mistry
13.11.2018
 

Osmidílná soutěž terénních čtyřkolek, motorek a aut je u konce. Uplynulou sobotu 10. listopadu ji uzavřel závod v Ředhošti. Dorazilo na něj 28 aut, na 200 motorek a 100 čtyřkolek. V jedné stopě celkově zvítězil zkušený motokrosař Petr Bartoš, na čtyřkolce Radek Porš.


Finále v Ředhošti bylo doslova za odměnu. Pod zamračenou oblohou a konečně bez prachu. Závodníci si pochvalovali kostičky na trati a skvělé měření sil na konci sezony. Motorkáři se rozdělili do dvou skupin a každá z nich jela svůj závod, aby si jízdu na tříkilometrové trati užili v bezpečí a s radostí. V prvním závodu motorek jely mistrovské třídy spolu s pohárovými veterány. Cílem se jako první prohnal Petr Bartoš (Orion Litomyšl RSPetrol), který o dvě kola odskočil zbytku startovního pole. Úspěšný motokrosař v cíli přiznal, že dvě hodiny pro něj byly „až až“, ale podařilo se mu boj dotáhnout až do konce. Druhý absolutně skončil Tomáš Coubal (Tyros – Autoservis Coubal) se 34 koly, který se na konci sezony dočkal svého nejlepšího výsledku.

Mezi čtyřkolkáři se na čele honila dvojice Radek Porš (Quadpoint Racing Team-CZAuto) a Martin Miřejovský (Team Max 2). Mladý dravec Porš nakonec zvládl o kolo porazit svého hlavního soka. Na mistrovský titul to sice nestačilo, ale je příslibem do další sezony. Martin Miřejovský přiznal, že samotného závody jsou pro něj i tréninkem, na který nemá čas. A zvažuje, zda se také další rok bude honit mezi nejrychlejšími sportkami.


Mistry sezony se v jednotlivých kategoriích stali:

Motorky
Mistr E1
Vojtěch Sekanina (Enduro klub Palkovice)
Mistr E2 Jaroslav Chládek (AV Motors Enduro tým)
Mistr Veterán Miloš Lelek (MSK Motorsport)
Pohár E1 Petr Maršálek (Marsálek motorsport – Rajhrad)
Pohár E2 Lukáš Kočajnar (Wings team)
Pohár Veterán Radek Pečený (Dutohlav)

Čtyřkolky
Mistr SP
Martin Miřejovský (Team Max 2)
Mistr 4x4 Michal Vágner (Čtyřkolky Tišnov)
Mistr Veterán Martin Kuchař (Wings team)
Pohár SP Jiří Jančík (JK racing team)
Pohár TR nad 500 Adam Bezděk (Čtyřkolky Tišnov)
Pohár do 500 Radek Šikula (Čtyřkolky Tišnov)