vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

OffRoad Maraton – Janovice

Text: 24 hours agency, foto: Jiří Jonáš
OffRoad Maraton – Janovice
23.05.2018
 

V janovickém prachu zvítězili Varga a Kelich.

 
Třetí díl OffROAD maratonu opět přivítala vyprahlá trať. Přestože do České republiky v týdnu před závodem přišel tolik očekávaný déšť, do Janovic nad Úhlavou se ho mnoho nedostalo. Motorkáři, čtyřkolkáři a autaři tak opět soutěžili v oblacích prachu. Z nich ve dvou stopách prorazil cílovou pásku jako první Juraj Varga, v jedné stopě Jiří Kelich.
 
Ranní vstávání v Janovicích poblíž Klatov připadlo tentokrát na čtyřkolkáře. Byli rádi, protože věděli, že pojedou za nižší teploty a na trati ještě zkropené rosou. Tři a půl kilometru byly tentokrát namotány více technicky. Jezdci tak prověřili svoji jezdeckou přesnost a jejich jízda byla vzhledem k suchým podmínkám bezpečnější. Přesto se na rychlejších úsecích zvedala oblaka neproniknutelného prachu, která vyžadovala velkou pozornost.
 
Ve výtečné kondici se ukázal Juraj Varga (Hoffer Quad racing team), který svedl parádní souboj s Martinem Miřejovským (Team Max 2) a cílem profičel jako první. Na absolutního vítěze minulé sezony najel jednokolový náskok a letos poprvé získal nejcennější trofej. S tvrdou tratí se výtečně popral i třetí Radek Porš (Quadpoint Racing team – CZAuto), který v této sezoně poprvé vystoupal na stupně vítězů. Mistrům skvěle konkuroval pohárový jezdec Jiří Jančík (3D racing team) na sportovní čtyřkolce, osmý celkově.
 
Motorkáři se na start chystali v 11 hodin. Sledovali první klání a věděli, do čeho jdou. Pořádně kontrolovali brýle a vaky s vodou, které jim mohly zpříjemnit prašnou tříhodinovku. Také zde sváděli boje favorité. Na prvních dvou místech se během klání vystřídal Petr Trávníček (Aroma gold team) s Jiřím Kelichem (Kestone racing). V samém závěru se Kelich dostal před Trávníčka a prvenství udržel o čtyři sekundy. Trávníčkovi tak stejně jako v předchozím klání uteklo první místo doslova o kousek. Dařilo se také třetímu Vítovi Kožukarovi (Emocc), který si zapsal stejně jako nejlepší dvojice 36 kol. Výtečně jel i vítěz slabších mistrovských E1 Vojtěch Sekanina (Enduro klub Palkovice), jež se dostal do TOP 10 na osmé místo.