vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

OffRoad Maraton Milovice

Tisková zpráva 24 Hours Agency, foto: Jiří Jonáš
OffRoad Maraton Milovice
16.10.2018
 

Pekelný pudr nejlépe proráželi Porš a Chládek.

 
Sedmý díl OffROAD Maratonu se odehrál uplynulou sobotu 13. října v Milovicích poblíž tankodromu. Netradiční místo na předposlední zápolení mělo oproti prašnému létu přinést pěkný podzimní offroad. Letošní suchý rok ale zamíchal kartami pořadatelů. V půlce října se pochlubil teplotami nad dvacet stupňů a jezdci proráželi velká oblaka jemného prachu. Takzvaný pudr dal všem zabrat, ale jména absolutně nejlepších jsou jasná: čtyřkolkář Radek Porš a motorkář Jaroslav Chládek.
 
Krásné babí léto bez deště sice lahodilo oku výletníka, ale offroaďákům bylo jasné, že se opět pořádně nalokají prachu. Ani kapka deště, jen od rána stoupající teplota. Na trati i v depu byla několika centimetrová vrstva prachu, přesněji velmi jemné hlíny. Okruh měřil 5,5 kilometru. Tvrdý povrch byl velmi rychlý a zejména motorkáři si museli dávat pozor v místech, kde se tzv. pudr nahromadil. Padali sice do měkkého, ale přišli o cenné sekundy a stroj těžko zvedali zpět na kola.
 
Na start se jako první postavilo přes 60 čtyřkolek. Fanoušci při natáčení zaměřili první jezdce a po mávnutí vlajkou už jen hnědý oblak. Dravci na čtyřech kolech se přesto honili od prvních metrů. Prvním kolem se nejrychleji prohnal Radek Porš (Quadpoint Racing Team – CZ Auto), který stylem start-cíl vyhrál. Zvládl 25 kol. Se ztrátou 46 sekund ho následoval Zdeněk Tůma (Barth racing), jež si spravil chuť po nevydařeném drnovickém podniku. Třetí Daniel Rajter si dojel pro druhý letošní bronz. Elitní pětku jako ostříž sledoval pohárový jezdec Filip Koutecký (Vype racing team), vítěz pohárových sportek a šestý muž celkového pořadí. Silné 4x4 dovedl do cíle Michal Vágner (Čtyřkolky Tišnov) na osmém místě absolutně. Celkem 21 kol zajela nejrychlejší žena Nelly Caisová (Čtyřkolky-Šumava racing), vítězka pohárové kategorie do 500 ccm. Stroje nad 500 ccm dovedl do cíle Adam Bezděk (Čtyřkolky Tišnov).
 
Přes 120 motorkářů odstartovalo po 11. hodině. Kvalitní brýle a dostatek vody byl také u nich první klíč k úspěchu. Favorit tříhodinovky Jaroslav Chládek (AV Motors enduro tým) přípravu nepodcenil a zvítězil s náskokem dvou minut na zbytek startovního pole. „Byl to nejtěžší závod, co jsem letos jel. Tvrdá trať a hrozně moc prachu,“ řekl unaveně, ale šťastně v cíli, stejně jako druhý Jiří Kelich (Kestone Racing) a třetí Petr Trávníček (Aroma Gold racing). První šestka najela 26 kol. Sedmý Vojtěch Sekanina (Enduro klub Palkovice) měl o kolo méně, ale vyhrál kategorii Mistr E1. Dařilo se také nejlepšímu mistrovskému veteránovi Pavlu Nuskovi (Ivetnus s.r.o.), který obsadil osmou pozici. Do top 10 se vešel Vladimír Mikuš (Šroťáci Offroad team), vítěz pohárových E1. Silnější stroje v této třídě ovládl Ondřej Perutka (Wings team) a veterány Radek Pečený (Dutohlav). Zuzana Nováčková (Haruda Team RAC Sedlčany) byla nejrychlejší ženou v jedné stopě.