KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 19. srpna do 25. srpna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

GNCC 2019 – Palatka

Foto: Ken Hill / GNCC
GNCC 2019 – Palatka
12.03.2019
 

Úvodní letošní závod amerického šampionátu Grand National Cross Country proběhl ve floridské Palatce.


Americký šampionát Grand National Cross Country odstartoval úvodním závodem letošní ročník. Na trati Wild Boar floridské Palatky si tradičně v bezmála tříhodinovém závodě připsal letošní první vítězství tovární jezdec KTM, Steward Baylor jr. Na druhém místě dokončil náročný závod s KTM startující úřadující šestinásobný šampión Kailub Russell, zatímco třetí byl Thaddeus Duvall. V závodě slabší kategorie XC2 250 Pro slavil vítězství loňský šampión, Benjamin Kelley.

AMSOIL Grand National Cross Country 2019 – Wild Boar / Palatka, FL

Kategorie XC1 Open Pro:

1. Steward Baylor jr. (KTM) 6 kol / 2:43:53,362
2. Kailub Russell (KTM) 6 kol / 2:45:49,768
3. Thaddeus Duvall (Husqvarna) 6 kol / 2:46:18,309
4. Trevor Bollinger (Husqvarna) 6 kol / 2:48:24,088
5. Joshua Toth (KTM) 6 kol / 2:49:12,249
6. Josh Strang (AUS, Kawasaki) 6 kol / 2:51:26,883
7. Andrew Delong (Honda) 6 kol / 2:55:35,060
8. Jordan Ashburn (Kawasaki) 6 kol / 2:57:45,430
9. Paul Whibley (NZL, Yamaha) 6 kol / 3:11:56,289
10. Christopher Venditti (Kawasaki) 6 kol / 3:18:13,069

Kategorie XC1 Open Pro – průběžné pořadí 2019
1. Steward Baylor jr. (KTM) 30 bodů
2. Kailub Russell (KTM) 25
3. Thaddeus Duvall (Husqvarna) 21
4. Trevor Bollinger (Husqvarna) 18
5. Joshua Toth (KTM) 16
6. Josh Strang (AUS, Kawasaki) 15
7. Andrew Delong (Honda) 14
8. Jordan Ashburn (Kawasaki) 13
9. Paul Whibley (NZL, Yamaha) 12
10. Christopher Venditti (Kawasaki) 11

Kategorie XC2 250 Pro
1. Benjamin Kelley (KTM) 6 kol / 2:47:40,429
2. Jonathan Girroir (KTM) 6 kol / 2:51:53,705
3. Michael Witkowski (Beta) 6 kol / 2:53:44,206
4. Evan Smith (Husqvarna) 6 kol / 2:55:59,727
5. Tegan Temple (KTM) 6 kol / 3:02:02,304
6. Ben Parsons (Husqvarna) 6 kol / 3:04:01,408
7. Jonathan Johnson (Kawasaki) 6 kol / 3:04:54,298
8. Philippe Chaine (CND, KTM) 6 kol / 3:07:18,608
9. Alex Teagarden (Husqvarna) 6 kol / 3:07:50,447
10. Zack Hayes (KTM) 6 kol / 3:11:27,870

Kategorie XC2 250 Pro – průběžné pořadí 2019
1. Benjamin Kelley (KTM) 30 bodů
2. Jonathan Girroir (KTM) 25
3. Michael Witkowski (Beta) 21
4. Evan Smith (Husqvarna) 18
5. Tegan Temple (KTM) 16
6. Ben Parsons (Husqvarna) 15
7. Jonathan Johnson (Kawasaki) 14
8. Philippe Chaine (CND, KTM) 13
9. Alex Teagarden (Husqvarna) 12
10. Zack Hayes (KTM) 11



Celkové pořadí v závodě:
1. Steward Baylor jr. (KTM) kategorie XC1 Open Pro
2. Kailub Russell (KTM) kategorie XC1 Open Pro
3. Thaddeus Duvall (Husqvarna) kategorie XC1 Open Pro
4. Benjamin Kelley (KTM) kategorie XC2 250 Pro
5. Trevor Bollinger (Husqvarna) kategorie XC1 Open Pro
6. Joshua Toth (KTM) kategorie XC1 Open Pro
7. Josh Strang (AUS, KTM) kategorie XC1 Open Pro
8. Jonathan Girroir (KTM) kategorie XC2 250 Pro
9. Michael Witkowski (Beta) kategorie XC2 250 Pro
10. Andrew Delong (Honda) kategorie XC1 Open Pro
11. Evan Smith (Husqvarna) kategorie XC2 250 Pro
12. Jordan Ashburn (Kawasaki) kategorie XC1 Open Pro
13. Jesse Ansley (KTM) kategorie FMF XC3 125 Pro-Am
14. Tegan Temple (KTM) kategorie XC2 250 Pro
15. Ben Parsons (Husqvarna) kategorie XC2 250 Pro
16. Jonathan Johnson (Kawasaki) kategorie XC2 250 Pro
17. Philippe Chaine (CND, KTM) kategorie XC2 250 Pro
18. Bryce Koster (Husqvarna) kategorie 250-A
19. Alex Teagarden (Husqvarna) kategorie XC2 250 Pro
20. Loic Leonard (CND, Husqvarna) kategorie 250-A