KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. do 23. února 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Michek a Bartoš bodovali ve Francii

Tisková zpráva týmu Orion Litomyšl- RS Petrol, foto: orionracing.cz
Michek a Bartoš bodovali ve Francii
16.04.2012
 

Ve Francii pokračovalo MS kubatury MX3 a naši reprezentanti byli konečně úspěšní

 
Především Martin Michek si zde spravil chuť, po nevyvedeném závodě v Holandsku, kde na body nedosáhl a to ho teď může hodně mrzet. Na trati ve francouzském Castelnau de Levis, totiž Martin podal velice dobrý výkon a dokonce i proháněl borce z prestižní třídy MX jedniček, kteří sem někteří přijeli, protože jejich kubatura měla o tomto víkendu volno. Ale pěkně popořadě, ve Francii celý týden pršelo a hrozilo, že závody budou tentokrát ne na písku, ale na bahně. Sobotní kvalifikace byla proto ještě částečně blátivá, ale počasí se nakonec umoudřilo a vypadalo to, že nedělní závody by mohly být zajímavé i z pohledu našich reprezentantů. Michek v kvalifikaci dojel na pěkném pátém místě, Michalec skončil jednadvacátý a zkušený Bartoš projel cílem hned za nim.“ Kvaldu“ ovládl domácí jezdec C. Soubeyras a naznačil, kdo zde bude patřit k velkým favoritům nedělního klání. V neděli sice foukal silný vítr, ale už bylo lépe.
 
To nahrálo do karet Michkovi, po bojovném výkonu totiž nakonec bral šestou pozici v první jízdě, Bartoš dojel 13-tý a Michalec 17-tý. První rundu ovládli podle předpokladu borci z MX jedniček. V druhé rozjížďce měli Michek, ale i Bartoš super starty, Martin se dlouho pohyboval na druhé pozici, potom klesl na čtvrtou v cíli byl nakonec klasifikován jako pátý, protože zase začalo pršet a Martin zaváhal při jednom výjezdu, těsně před koncem závodu. Bartoš tentokrát dojel 14-tý a Michalec z UFO Racing Teamu 16-tý. Z celkového vítězství se nakonec přece jenom radoval C. Soubeyras za nim se seřadili jeho krajan G. Aranda, výborný Španěl J. Baragan, další Francouz M. Potisek a Portugalec R. Goncalves byl až pátý. Michek, celkově šestý, jedoucí za tým Orion Litomyšl- RS Petrol na stroji KTM s podporou RSC Italia, tak konečně letos pořádně zabodoval v dobré konkurenci světových jezdců, jeho psychika se snad nyní srovnala a nebýt zaváhání v holandském písku, mohl na tom být průběžně velice dobře. Po dvou odjetých závodech mistrovství světa se probojoval na čelo MX trojek u nás dobře známí z českého mistráku Rakušan Walkner- 61b., druhý je Fin Pyrhönen- 56b. a třetí překvapivě polský zástupce Lonka- 52b., který zajel výborně v Holandsku. Michek je už 14-tý- 31b., Bartoš 22-hý- 15b. a Michalec je 24-tý- 10b.
 
Nyní se naši jezdci vrací domů z Francie, čeká je mistrák v Pacově 29.4., světový šampionát pokračuje v bulharském Troyanu 13. května třetím podnikem.